Venkovní Ibišek syrský



Stránky: 1,  2   
fibbi - (8) - 184.99 (?) 
3.4.2011 13:26, zobrazeno: 22686x

 prosím jak vypadají vaše ibišky už vám pučí nebo je ještě brzy (prosím realné foto) v loni jsem si vypěstovala ze semínek a zasadila ibišky ven a letos nevypadají moc pěkně mam obavu že asi pošli můžete mi prosím posílat foto vašich aktuálních ibišků nebo paradit mam ty vršky ostříhat nebo je mam ještě nechat. A kdy začínají pučet ibišky? děkuji Martina, martina.kukova@seznam.cz

ibišek syrský venkovní
ibišek syrský venkovní
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 3.4.2011 17:07

ještě mi nepučí, zrovna jsem je kontrolovala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
fibbi - (8) - 184.99 (?), 4.4.2011 10:19

Děkuji za odpověď, psala mi jedna paní co pěstuje ibišky řadu let že začínají pučet už koncem dubna začátkem května a do té doby vypadají jako uschlé  tak snad budou ty moje ibišky v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.48 (?), 4.5.2012 11:34

S domem jsme před pěti lety koupili i 30 let starý strom Ibišku Syrského, který obdivovalo celé okolí. Letos na jaře jsme ho celý ostřihali a až poté byli noční mrazy. Nyní 4.5. nejeví vůbec známky rašení. Větvičky mají na lomu ještě trochu zelené kůry, ale pupeny jsou zaschlé. Myslíte, že lze tento unikát ještě zachránit? Máme mu dát šanci do podzimu, jestli neobraší. Děkujeme za radu.

stav 4.5.
stav 4.5.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 4.5.2012 12:19

Všem u nás (HK) zatím ibišky neraší, zatím čekáme, na likvidaci je času vždycky dost. Viděla jsem letos pučet jeden jediný v uličce u domku (ale také teprve teď začíná).       Lída 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ZA - (36) - 57.182 (?), 14.5.2012 21:07

Tak já mám docela smutek... leckde v sousedství už mají ibišky poměrně velké lístky, ale ty moje jsou jen holé klacíky frown...Jeden je koupený, 5 let krásně rostl a kvetl jako o závod. Dva jsou moje vlastní výpěstky ze semen... Všechny tři jsou jako bez života. Ten nejstarší dokonce má kmínek jakobypopraskaný, narezlé skrvny v prasklinách - jako nějaká houbová choroba??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 160.145 (?), 14.5.2012 21:16

Já mám ibišek jeden větší a zatím je holý jak slovo boží... ani náznak nějakého růstu. Sousedky mají ibišků 8 a jen 2 už mají malé lístky, ostatní nic. Z toho mého ale větvičky suché nejsou, jsou pružné a uvnitř zelené. Tak mu dám ještě čas. I na ostatních fórech o ibišcích si většina pisatelů stěžuje, že se nic neděje. na likvidaci je vždycky času dost... Ještě bych s tím nic nedělala a nechala tomu volný průběh... třeba jsou letos nějaké opožděné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 193.5 (?), 14.5.2012 22:15

Mě ze tří ibišků přežil bohužel jen jeden! Letošní zima byla opravdu specifická, protože takové ztráty na zahradě jsem ještě nikdy neměla. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 14.5.2012 23:08

Mám dva, neraší žádný. Dvěma sousedkám raší jen 2 malé ze semenáčků, velké (8ks) neraší. Zatím jsem z větších viděla narašené jen 2 na chráněných místech u rod.domků.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kovhan - (1) - 152.36 (?), 17.5.2012 10:30

Mám na zahradě asi 20 malých ibišků a jeden velký asi 75 cm.Ani jeden mi nenarašil a nemá vůbec pupeny, přesto,že je dnes už 18.5. Myslíte, že mi zmrzli? Jinak semínek mám hodně, tak je znovu zaaseji, ale mrzí mi to stejně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika