Vajgélie pěstování



EVINKA - (18) - 93.244 (?) 
13.3.2013 12:51, zobrazeno: 15644x

Dobrý den.předloni jsem zasadila vajgélii do záhonku.ihned se chytla a začala obrůstat několika výhonky.loni vyrazily další a je už z ní krásný keřík s dřevnatými výhonky.slyšela jsem že květy by měla nasadit až třetí rok, tedy letos.  chci kolem pokrýt netkanou textilií a položit mulč.myslíte že udělám dobře? prosím také o nějaké tipy na pěstování, např.bohaté kvetení, kompaktnost keře, zastříhávání apod.moc předem děkuji za všechny tipy Evkawink

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 13.3.2013 20:28

Vajgélie jsou vděčné keře, rostou i kvetou dobře. Pokud byste ji chtěla stříhat, tak po odkvětu. Textilii nedávejte moc blízko keři, jak už jste zjistila, vyrůstají tam nové výhonky    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.121 (?), 21.7.2016 19:39

Na jaře jsem zasadila 4 druhy vajgelií, najednou jedna s tmavými listy začíná postupně usychat, ostatní pěkně rostou. Po zasazení všechny kvetly. Mám ji zastřihnout? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 174.131 (?), 30.8.2016 14:37
To že 3 rostou a jedna ne je divné. Viděl bych to na nějakou chybu v sazenici. Jinak vajgélie výborně obrážejí a bez problémů se i řízkují. Proti komerčně prosazované netkance s mulčem hlasuji všemi deseti. Netkanku uznávám jen pro zeleninu, kdy se po sklizení odstraní. Po nějaké době začne netkanka chtě nechtě prokukovat a pokud se neumulčujete k smrti, nic s tím neuděláte. A plevel vám dříve nebo později začne růst tak jako tak. Zemina pod ní po x letech vydává nepříjemný zápach a vůbec vypadá to pak z mého pohledu kýčovitě. Prakticky každá novostavba je dělaná jako podle razítka. Golfový trávník okolo, netkanka, mulč, do toho něco zasázený a samozřejmě bazén, ve kterém se stejně plavat pořádně nedá, je to jen žrout plochy, peněz a času. Na osvěžení stačí sprcha. OK, tak jsem si postěžoval, čtěte dále jiné příspěvky :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.8 (?), 30.8.2016 20:53

Tmavá může být citlivější na slunce. Pokud zasychají listy a větvičky ne, nestříhala bych. Pokud zasychají větvičky, nic jiného než střihnout nezbyde.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika