Určení odrůdy červeného javoru



host - 160.145 (?) 
20.5.2012 20:55, zobrazeno: 7084x

Dobrý den,

zakoupila jsem si červený javor. Chtěla jsem odrůdu Garnet, ale prodavačka mi tvrdila, že mají jen odrůdu atropurpureum. Javor jsem tedy zakoupila, bude zasazený u jezírka, které ještě není hotové. Postavila jsem ho tedy vedle bazénu, aby měl vzdušnou vlhkost. Moc to nepomohlo, listy se mi popálily. Vyrostou nové??? A poznáte někdo podle listů, jaká je to odrůda?

 Atropurpureum to asi nebude, hledala jsem na internetu a atropurpureum má jiný tvar listů... Nebo se mýlím??


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 20.5.2012 22:13

Když říkala Atropurpureum, mohl by to být dissectum Atropurpureum - viz foto           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.145 (?), 20.5.2012 23:12

Ano, to je ono... děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.145 (?), 21.5.2012 20:59

ještě jednou to okomentuji. Psala jsem, že je to ono, ale asi to ono nebude. Dle obrázků na googlu se asi člověk orientovat nemůže, protože atropurpureum je tam nafoceno s několika typy listů. Po prohlédnutí obrázků ze známých zahradnických firem má atropurpureum jednodušší, méně členité listy..Tak si myslím, že to atropurpureum asi nebude... snad Garnet... Byla jsem také v několika zahradnictvích, dívala jsem se na javory a všechny s jemnýni členitými listy byly Garnety. Atropurpureum tam měli asi 15 stromků a všechny měly listy takové plnější, prostě úplně jiné... ale to už je jedno, javůrek mám pěkný, sice mi ho popálilo sluníčko, musela jsem ho trochu přistínit, ale důležité je, aby se mi ujal a rostl:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 128.75 (?), 21.5.2012 22:51

Lída Vám napsala ne pouze Atropurpureum, ale dissectum Atropurpureum. Obě slova jsou v názvu důležitá: dissectum znamená střihanolistý, atropurpureum je tmavočervený.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 21.5.2012 23:29

Atropurpureum má listy jako marihuana, dissectum Atropurpureum je má navíc stříhané.  Stříhanolistých (=dissectum) červených jap.javorů je víc, může to být i některý jiný (Nigrum, Crimson Queen, Tamukeyana, Red Dragon, Inaba Shidare. Ale psala jste, je prodavačka mluvila o Atropurpureu...

Jinak co se týká odrůd čehokoliv, rozhodně je důvěryhodnější Google než třeba Starkl nebo podobní prodejci - ti udělají např. z muchovníku borůvku (Starkl) nebo hrušeň (Sieberz)... 

   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.123 (?), 22.5.2012 8:44

Tak teď už tomu rozumím... děkuji za vysvětlení. Tak že prodavačka měla pravdu, to mě těší:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.7 (?), 23.5.2012 16:03

A to poškození, tak to jsou pozdní mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika