Šestiletý smrček a zídka



Stránky: 1,  2,  3   
Jana1978 - (12) - 104.26 (?) 
21.2.2016 15:26, zobrazeno: 12656x

Ještě mám prosím druhý dotaz, u zídky máme asi tak 6letý smrček, sousedce se absolutně nelíbí, původní majitel ho vysadil tak 0,5m od zídky, asi neřešili jak poroste. Sousedka má obavu, že když poroste prorostou kořeny až k ní a navíc zboří zídku. Nedá se nějak ovlivnit růst tohoto smrčku? Je pravda, že za půl roku se skoro o 70cm vytáhla špička, ale řekla bych jen špička. Budu ho muset dát pryč? Co jsem se dočetla, že neproroste skrz kovové zábrany, ale ty u zídky bohužel nejsou a ani nemám šanci je tam zahrabat. Myslíte, že přežije když se ho pokusím přesadit? Navíc nevíte někdo o menší náhradě vanoční stromku do této skalky? Našla jsem Picea abies wills zwerg, ale nevím. Přiznám se, že je mi smrčku líto dát ho pryč, vypadá opravdu hezky o vánocích.

Nechápu absolutně původní majitele domu, protože i ovocné stromy jako třešen, švestku a meruňku zasadili maximálně 1,5 metru od sebe do trojúhelniku, navíc jim tak sedm let už také je a větve se proplétají dohromady.

Radu moc prosím, poradu...


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 21.2.2016 15:48

Představte si ho třeba za 10 let... Skácet, nejlépe ihned. Už kvůli sousedským vztahům. Dokud je malý a zvládnete to sami. Rizikové kácení pak stojí spoustu peněz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jana1978 - (12) - 104.26 (?), 21.2.2016 15:59

děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.87 (?), 21.2.2016 16:36
Budou s ním čím dál větší problémy.To je častý případ u jehličnanů. Lidi zasadí roztomilý stromeček a pak si nevědí rady co s obrem.Navíc aby se pak báli strom zlikvidovat kvůli Zeleným a úřadům. Ale počkal bych s kácením do Vánoc.Ať ještě poslouží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 21.2.2016 16:46

Záleží na nervech a povaze sousedky-aby Vám ňák neškodila.  Já bych se taky klonil k prosincovému termínu ufiknutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 21.2.2016 17:16

Vloni jsem dal za rizikové kácení smrku 6.000,-. Nervy, bordel, kupodivu i problém, co se dřevem (problém se ho zbavit i jen za odvoz). A mrkněte v lese smrku na kořeny, jak jsou rozprostřeny. Tu zídku by zvedly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.46 (?), 21.2.2016 18:26

Kácení a nákladů bych se nebál. Jsou mezi námi takoví, co takovou překážku neznají. Viz: video. Po přesazení s velkým balem, který se vytvoří pomocí jutových pásů již při výkopu, je třeba celý strom jemně a důkladně rosit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.22 (?), 21.2.2016 18:10

Myslíte, že přežije když se ho pokusím přesadit?

Dobrý den. Přesazoval jsem několik podobných stromků a všechny rostou dál. Jen to chce co největší bal. Jsou tady podobné diskuse, pohledejte.

Já bych ho určitě přesadil. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jana1978 - (12) - 104.26 (?), 21.2.2016 18:44

Děkuju všem za radu. Zkusíme ho přesadit už jsme se doma domluvili i když to bude zase o nervy. Zkusili jsme už přesadit javor dlanitolistý, zase kvůli druhé sousedce, podle ní jí to promáčelo zeď jakési kůlny díky listům co bývali natěsno u našeho plotu ale podle ní jí to máčelo zeď, my se nehádali, v té době jsme nechtěli mít v novém domě rozbroje, no jsem ráda že naše řádění přežil a vypadá že poroste dál. To nechat smrček na Vánoce nás napadlo taky, ale ráda bych zasadila a na Vánoce prosvětlila podobný, ale už zakrslý jehličnan, tak se smrček pokusíme přesadit aby měl prostor v jiných místech. To s tím smrčkem a sousedkou chápu... a navíc když se nám už vytáhl skoro o 70cm špičkou za zimu a to sledujeme za půl roku co tady bydlíme... spíš nechápu myšlení původních majitelů a jejich sázení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.224 (?), 21.2.2016 19:12

Při prohlížení Vámi přiložené fotky je vidět zmíněná zídka a jezírko. Pokud připočtu neochotu ujímání jehlčnanů v této velikosti, přijde mi to jako mnoho práce s velmi nejistým výsledkem. Řešil bych to ufiknutím na vánoce, na vyhlédnuté místo vysadil stromek jiný.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika