Strih olivovniku



host - 239.37 (?) 
12.4.2021 15:06, zobrazeno: 1178x
Dobry den. Před 4 lety jsem si přivezla z dovolené olivovnik na kminku. Každé jaro jsem lehce zastrihavala. První zimu bohužel odumřelé půlka korunky. (nevím z jakého důvodu). Je v chladné chodbě přes zimu. Každý rok vypadá korunka hůře a hůře. Od středu vyholuje. Je možno nějaký razantnější strih, aby koruna zhoustla? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 133.227 (?), 12.4.2021 19:47
Olivovnik snáší razantní střih dobře. Pokud chcete mít jistotu, že to přežije, vemte to po částech. Mám několik rostlin vypestovanych asi před 15 lety z řízků. Jsou vysoké cca 30 cm, stříhám je asi 2x do roka, ale některé jsem nechala vyrůst a pak jsem je radikálně snížila. Zítra přidám fotku. Přes zimu mi taky někdy dost listů uschne, ale dobře obrážejí. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 12.4.2021 20:00

Problém se často skrývá pod povrchem a v opakovaném stresování-např. jiná poloha vůči sv.stranám. Co zálivka, zemina, velikost pěstební nádoby...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.37 (?), 13.4.2021 15:05
Mohu střihnout až do dřeva? Nebo aby zbyl vždy aspoň nějaký list? Když mi první zimu půl korunky uschnula, střihla jsem až dokud jsem nenarazila na živě dřevo a už stejně na té straně neobrostla. Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.237 (?), 13.4.2021 20:25
Stříhám vždy nad listy. Tady je jedna fotka zhruba 15leteho stromku. Mým cílem nejsou bonsaje, ale mám málo místa na přezimování. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tree - (3) - 14.195 (?), 15.6.2023 0:13

Jak se Vam podarilo zakořenit olivovník? Zkoušel jsem mnohokrat, bylinne, polovyzrale, vyzrale... do perlitu, do substratu, do vody, ale i primo do zeme (mame zahradu u more), se stimulatorem, bez... a vzdy stejny vysledek. Vetsina uschne hned, ale do zeme (u stredozemniho more) se podarilo udrzet polovyzrale rizky pri zivote..., ale ani po dvou/trech letech NEMAJI zadne koreny, pouze natahuji vlhkost z hliny kolem a prezivaji. Po dvou/trech/ctyrech letech nakonec zdechnou aniz by vyhodily jediny korinek... Kecu na internetu jsem precetl miliony, na youtube videl mraky navodu jak zakorenit olivovnik, ale neznam nikoho, kdo by skutecne uspel. Pritom s kde cim jinym mam hromadu velmi dobrych vysledku, ale olivovniky mi asi nejsou souzeny... Jak na to? Diky, T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.242 (?), 12.4.2021 20:07

Olivovník snáší řez velmi dobře, trochu prosvětlete korunku a jinak podle potřeb. Pokud se chystáte na vzhled bonzaj, můžete korunu zahušťovat,  já bych naopak pustil dovnitř sluníčko. Mě letos olivovníky začaly růst v garáži při + 7st. Loni zvádly celou zimu venku. Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika