Sestřih nově založeného listnatého plotu



host - 160.10 (?) 
9.3.2012 16:44, zobrazeno: 3275x

Dobrý den,

na podzim 2011 jsem založila listnatý plot z volně rostoucí keřů. Ve složení hlohyně šarlatová, tavola žlutá, pustoryl a tavola červená. To samé z druhé strany. Jde mi o to, že každý keř je jinak velký od 30 cm do 1 - 1,5m. Ráda bych měla keře husté od spodu. Mám teď na konci března zastřihnout všechny keře na půlku (tzn. všchny na stejnou výši nebo každý na půlku?). A v létě nové výhonky ještě na půl z důvodu hustoty, kterou pak již nikdy nedoženu. A jak příští jaro - ještě na půl nové výhonky a jak další rok?

Co se týče bobkovišně - mám asi 1m vysoké, celkem i husté, mám tady postupovat stejně, alespoň letos - střihnout na půl a v létě ještě jednou - třeba trochu méně?

Děkuji za rady

Věra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 9.3.2012 22:40

Jestli ty keře mají být volně rostoucí, tak je nemusíte stříhat, čím míň je budete stříhat tím dřív budou velké. Volně rostoucí keře se zahustí samy tím, že ze země vyrůstají nové pruty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 10.3.2012 14:54

Malinko opravím Ferdu Mravence- při výsadbě listnatých keřů (všeobecně, nejen na plot) se doporučuje je po výsadbě sestřihnout na třetinu výšky (jednotlivého keře), aby se keř hned zpočátku rozkošatěl a nebyl to jen 1 nebo 2 pruty. Pak se již nechají volně růst bez stříhání, zahustí samy, jak píše FM.          
Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika