Sango Kaku - keř nebo strom?



host - 152.25 (?) 
11.1.2012 15:05, zobrazeno: 7313x

Nalezeno v oblíbeném/neoblíbeném katalogu Starkl... :-) Tam inzerováno jako keř, když jsem to hledala nai nternetu, tak tam na obrázcích taky pěkně vzrostlý strom. Je to jen stříháním? Podrobnější informace neuvedeny ani na jednom místě, takže nevím, jde-li o variantu.

Bohužel s velikostí zahrádky jsme na tom tak, že je to pro mne velmi podstatný rozdíl.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 112.7 (?), 11.1.2012 17:32

Potenciál tohoto javoru je takový, že ve vhodných podmínkách může dorůst až 8 m výšky a 6 m šířky. To by ale mělo trvat poměrně dlouho, odhad tak 20 let. Pokud je tento rozměr pro Vaše podmínky nepřijatelný, existuje "zmenšenina" tohoto javoru - kultivar Winter flame, ten nepřesáhne za stejnou dobu 3 m. Existuje však ještě celá řada jiných japonských javorů, které se obecně označují slovem dwarf (trpaslík) a ty jsou prostorově méně náročné, přibližně do 2,5 (3) m výšky a cca 2 m šířky, ale i méně. Stačí vyhledat na netu, jaro je za dveřmi a javory jsou v posledních letech populární, komerčně úspěšné a tak v okolí najdete určitě nějaké zahradnictví, které bude mít širokou jarní nabídku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.1 (?), 11.1.2012 18:50

No zatím se zdá, že je to bída. :-)

Uvidíme, až zahradnictví vyrazí s jarní nabídkou, zahradníky už svrbí prsty a weby zahradnictví zejí prázdnotou a starými nabídkami.

Ještěže aspoň chodí ty katalogy! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.7 (?), 11.1.2012 20:50

Je ještě třeba uvést, že označování japonských javorů v hobby shopech je ve většině případů chybné. Prodejci stačí, že cena je správná a s označením na jmenovce si hlavu neláme!!! Tak bacha na ně!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 18.3.2012 8:53

Psala jsem na Starkl a tvrdí, že platí velikost uvedená v katalogu a opravdu by nemělo narůst nic většího. Tak snad by to měla být ta menší varianta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
matkoo - (7) - 9.23 (?), 18.3.2012 21:21

no, starkl ma na stranke napisane 300-400 cm. asi nie do 5 rokov, ale zda sa mi to moc.

martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.25 (?), 19.3.2012 13:18

No tak to zkuste do googlu zahdat vyhledání obrázků této rostliny a budete koukat... :-) Spíš je strach, aby to nebylo příliš velké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.7 (?), 23.3.2012 15:33

Winter flame listopad/november 2011 po opadu listí.

winter flame 11 2011
winter flame 11 2011
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika