Sakura



host - 96.5 (?)
24.4.2011 18:58

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je možné vypěstovat sakuru ze semen, a jestli ano, tak jakým způsobem (kdy se sklízí a vysévají). Na jiných internetových stránkách jsem četla, že se roubují a že běžně prodávané kultivary bývají sterilizovány a nemají plody. Děkuji, Diana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 172.173 (?), 17.3.2007 18:49, zobrazeno: 38624x
Poradte mi prosím nějakou odrudu převislé formy Sakury.Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.137 (?), 22.3.2007 19:34

Pokud vím, tak opravdu převislou je Kiku-shidare (Prunus serrulata kiku
shidare)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.227 (?), 20.4.2007 16:09

Můžete někdo prosím poradit jak se převislá sakura stříhá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.254 (?), 18.3.2009 12:44

Dobrý den! Loni jsem vysadila na zahradě SAKURU a hned mě vyrašil takzvaný VLK. Mám ho uříznout hned u kmínku, nebo mám nechat aspon 5cm dlouhou větvičku? A prosím o radu jek v prvních letech stříhat a kdy a jak hnojit.Jestli ted z jara?Za odpověd moc děkuji.  Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.193 (?), 3.4.2011 18:59

Dobrý den Marcelo, prosím Vás mám stejný problém se Sakurou a jejím stříháním jako Vy, byla byste tak hodná a prozradila mi jak jste ji nakonec ostříhala nebo kdo Vam poradil?Děkuji Slávka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.5 (?), 24.4.2011 18:58

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je možné vypěstovat sakuru ze semen, a jestli ano, tak jakým způsobem (kdy se sklízí a vysévají). Na jiných internetových stránkách jsem četla, že se roubují a že běžně prodávané kultivary bývají sterilizovány a nemají plody. Děkuji, Diana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.177 (?), 24.4.2011 22:49

Sakury se ze semen obvykle nepěstují.

Důvodem je to, že odrůdy jsou složitě kříženy (případně dalšími šlechtitelskými způsoby ovlivňovány) a dlouhodobě jsou vybírány (selektovány) nejlepší jedinci: tím vznikne odrůda a ta je dále množena vegetativně, tedy štěpováním - roubováním či očkováním.

Při výsevu semene okrasné odrůdy nejspíše nebude mít potomstvo stejné vlastnosti, jako měla rodičovská rostlina, ale bude se přibližovat plané formě. Odrůdy jsou vybírány zpravidla na plnější a větší květy, lepší vybarvení a třeba na odlišný růst, třeba převislý anebo sloupovitý...

Pkud byste se o množení semenem chtěla pokusit, pak po dozrání plodů (třešinek) pecky vyčistěte, stratifikujte a na podzim či zjara vysejte. Když buse semeno klíčivé, vzejdou Vám sazeničky, které za několik let mohou kvést. Ale nikdo Vám nezaručí, že pokvetou stejně, jako strom, ze kterého byla semena.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kaachle - (1) - 104.219 (?), 12.7.2011 20:25
Dobrý den, já bych se chtěla prosim vás optat, jestli máme sakury převislý stříhat, máme je na zahradě asi tři roky a už se začínají větve dotékat země tak jestli to sestřihnout a jestli bych ty sakury mohla přihnojit krystalonem na plod a květ děkuji za odpověd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika