Řez sakury kdy?



Stránky: 1,  2   
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?) 
7.3.2009 14:25, zobrazeno: 69600x

Kdy prořezat sakuru?Ve stejné době jako třešně tzn, asi tak v červnu v červenci?Nebo má sakura jiný termín řezu.Potřebuju trochu zkulturnit našeho krásně kvetoucího miláčka.Strom je asi 15ti letý.R.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 9.3.2009 12:37

Ano, řežte za vegetace, tedy nejlépe tak od června. A citlivě! Malé rány, správně vedené!

Dovoluji si upozornit na stránky szkt.cz a arboristika.cz, kde se dozvíte hodně užitečného.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 15.3.2009 13:51

Moc děkuji za odpovědˇ.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.34 (?), 15.3.2009 14:08

Třešně se obvykle řežou v květnu, nebo po sklizni. V případě sakur, kdy nám nejde o plody, ale o květy bych počkal po odkvětu.

Doporučil bych ale řezat na čípky (tzv. Zahnův řez).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 21.3.2009 13:53

Je ten řez opravdu nutný? Sakury se většinou neřežou. Do jejich korun není nutné zasahovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 24.3.2009 13:34

Stromek mi byl prodán jako menší varianta.Máme ho před okny.Pokud ho trochu nezkulturním, vysklí mi okna.Myslím, že pokud budu řezat s citem, určitě to přežije.Ta nádherná spousta květů, kterou každoročně má, mě určitě umravní.Až se z toho vzpamatuje a pokud já nezapomenu, pošlu foto, jak to dopadlo. Děkuji za odpovědi.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
majkapolachova - (1) - 8.62 (?), 16.9.2009 22:36

Dobrý den, koupili jsem si sakuru před 2 lety.Vypadalo, to že se ujala, ale první rok kvetla velmi málo a druhým rokem vůbec. Nvíc se na kmeni objevila prasklina v kůře a listy mají po okrajích světlé zvětšené výrůstky. Nevíte náhodou co se dějě? Co jí schází?  Děkuji Majka Poláchová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.114 (?), 5.5.2022 15:41
Dobrý den, moc prosím o radu 🙏 koupily jsme sakuru přes internet před lety přešel nám stromek, po 5 letech konečně rozkvět, ale mám takový dojem že nám jakoby se rozpulil protože že spíš má klasické větve a listy jako sakura ale pak jde kmen na horu a má světlejší listy a kvete bílými kvetami jako třešeň a nevím co s tím? Ořezat nebo nechat? Nikdy nemůžu najít co s ní udělat. Chci jenom sakuru. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.107 (?), 5.5.2022 21:01

Zřejmě je sakura naroubovaná na nějakou podnožovou třešeň a ta podnož vám prorůstá mezi větve sakury nahoru. Ta prorůstající podnož by se měla odstranit (odřezat) a ránu zatřít balzámem. Možná v tom místě vyrazí nějaký slabší výhon i příští rok, v tom případě opět odstranit.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 6.5.2022 6:29

Jak p.Lída správně píše-to, co tam nechcete odřízněte. Já bych však nově vypučené-to falešné -odstraňoval už ve formě prvních lístečků-máte-li ke stromku běžně přístup. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika