Řez magnolie



host - 62.154 (?) 
11.4.2009 13:25, zobrazeno: 28943x

Chtel bych se zeptat, kdy je nejvhodnejsi provest rez magnolie (opadavy druh), potreboval bych ji vytvorit kminek - zatim bohuzel ale roste jako kerik. Mame ji druhym rokem, vyska zatim cca 70cm.

Mame kousek od ni dva rododendrony, ted' bych rad pridal treti, ale ten uz by se v dospelosti lepil na magnolii, tzn. pocitam s tim, ze jednou magnolie poroste opticky "z rododendronu". Je to dobry napad? Obe rostliny maji rady kyselejsi pudu, takze mi to prijde vhodne.

Jak se doporucuje osetrovat magnolie, cim hnojit? Ma nejake specialni podminky k rustu? A co rododendron - osetrovani, hnojeni,...?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 11.4.2009 20:10

Magnolii pokud možno neřezat, velmi špatně se jí hojí rány. Ještě to jakž takž snese v mládí, řez po odkvětu. Rány po odříznutí silnějších větví se nezahojí ani za mnoho let a jsou vstupní branou houbové infekce.

K 70 cm magnolii bych široko daleko nesázel nic, na podsázení rododendrony je dost času, až bude mít alespoň dva metry.

Jen tak mimochodem, jak si představujete kmínek na 70 cm keříku???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.154 (?), 11.4.2009 21:06

Rad bych z ni udelal "stromecek", tim rezem nemyslim to, ze ihned vse "ufiknu". Kminek si nepredstavuji zatim zadny, mel by mozna tak 1cm, ale chci jeden vhodny vybrat a ten jako kmen potom pouzit, ostatni budu postupne "dusit" (vylamovat ocka, zariznu vrcholek).

Rododendron tam zasadit musim uz ted', protoze na nej bohuzel neni jinde vhodne misto - ale bude trvat minimalne 5 let nez k magnolii doroste.

Kazdopadne dekuji za odpoved', az odkvete, zacnu s tim. Jak osetrit vetsi rany, pokud seriznu i nejakou vetev? Voskem? Nekde jsem cetl, ze to lide natiraji balakrylem, je to vhodne? S voskem se mi moc dobre nedela...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 135.246 (?), 11.4.2009 22:32

Vzrostlou (2 m) magnolii jsem prostřihával jen ve vnitřku koruny, rány jsem nijak neošetřoval a žádnou houbu nechytila. To ale nemusí nic znamenat, mohlo to být dáno jen slunným a relativně suchým místem. Jinak se obecně doporučuje a mně se osvědčilo zatírat rány latexem s příměsí měďnatého fungicidu (Kuprikol).

Magnolii na kmínku jsem zatím nikde neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.9 (?), 29.7.2009 19:33

Dobrý den, magnolii jsem na kmínku zakoupila v Polsku asi 120cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.168 (?), 21.11.2012 22:09

Asi před 4 lety jsem zakoupila stromkovou magnolii, asi 1m vysokou s krásnou korunkou. 2 roky zůstala stromková a další rok vyhnala 3 silné dlouhé výhony.Zahradník mi řekl, že každá magnolie roste do výšky a nemám ji střihat.Tak nevím, jestli Vaše snaha nebude marná. Byla bych moc ráda, kdyby mi někdo poradil, jak z ní zase udělat stromek a hlavně ho pak udržet. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika