Prunus triloba - mandloň trojlaločná



Stránky: 1,  2   
hanaper - (19) 
10.6.2004 11:47, zobrazeno: 26339x
Mám stromek mandloně trojlaločné, letos nádherně vykvetl,
ale po odkvětu se téměř neobjevily listy a pokud na některých
větvičkách vyrostly, byly svěšené a brzy uschly. Viditelného
škůdce jsem neobjevila. Je možné, že je to letošním chladným počasím a deštěm? Má někdo podobné zkušenosti
a radu, co s tím. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 136.138 (?), 2.4.2008 20:17

Nikde v literatuře jsem nenašel k tomuto prunusu triloba odolnost proti mrazu, zahradu mám v nadmořské výšce 450m. Sdělte mi zkušenosti s pěstováním tohoto stromku v takovéto nadmořské výšce a jak je nutné zajistit ochranu stromku v zimním období. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.152 (?), 4.7.2008 15:44

Dle vyjádření zahradnictví, které mandloň také zasílá, je plně mrazuvzdorná.Sám ji chci zasadit do 720 metrové výšky a na dotaz je to prý úplně bez problémů.  .Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.50 (?), 13.5.2011 20:20

mám ůplně stejný problém s usicháním po odkvětu a taky nevým co s tím byl bych vděčný za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 209.202 (?), 13.5.2011 20:50

Domnívm se, že se jedná o moniliový úžeh - podobně jako u meruněk. Byla o tom dlohá a podrobná debata.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.5.2011 21:37

Ano, jak píše pan Josef - prunusy jsou na to náchylné. Musí se po odkvětu ostříhat větve co kvetly. Stejně tak u prunus tenella. Já jsem jeden den koukala, jak hezky kvete, ještě nebyla ani celá odkvetlá a druhý den celé poloviny výhonů jak když,,trefí šlak"  Honem jsem ostříhala a zatím se drží...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.159 (?), 13.5.2012 17:58

Již pět let mám keř mandloně třílaločné.Každé jaro byl obsypaný květy.

Letos však pupeny celé zčernaly, jako by zaschly. Myslela jsem, že zmrzla.Ale větvičky jsou živé, když pupen odstraním, větvička je pod ním zelená. Ale nevarašil ani jeden lístek. Můžete mi někdo poradit, co sní mám dělat? Děkuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 154.127 (?), 13.5.2012 22:03

Jak už jste se dočetla výše - nejspíše to bude moniliový úžeh a hodně se o něm už tady diskutovalo, hlavně v souvislosti s meruňkami a švestkami. Vyhledejte si ony diskuse.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.159 (?), 13.5.2012 22:44

Pane Josefe děkuji za odpověď, diskuse jsem již nalezla. Jen pořád ještě nevím, zda keř rychle odstranit, i když má měkké větvičky, nebo zda ho mohu ještě zachránit postřikem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.17 (?), 13.5.2012 23:50

Keř ostříhejte všechno, co má pupeny pryč - klidně i na 5cm špalíky a zbytek každopádně raději postříkejte. Já to tak musela udělat vloni a zachránila jsem hosmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika