Prosím o určení keřů



Stránky: 1,  2   
merapi - (28) - 72.3 (?) 
31.7.2012 19:40, zobrazeno: 10046x

Pěkný den, přikládám obrázky dvou keřů (oba kolem 1,5 m), větší (vlevo na obr 1) má kopinaté lístky cca 5 cm dlouhé, menší (vpravo na obr 1) také kopinaté, ale jen 3 cm. Je také o něco menší. Řekl bych, že jsou rodově příbuzní.

Děkuji

Richard

obr 1
obr 1
obr 2 - levý keř
obr 2 - levý keř
obr 3 - pravý keř
obr 3 - pravý keř
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.254 (?), 31.7.2012 22:23

levý je Spiraea arguta, obrázky květů by nebyly?         pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 140.57 (?), 31.7.2012 22:42

Já bych to viděl na Tavolník popelavý - Spireae cinerea (Grefsheim) vlevo a na tvolník Thunbergův - Spiraea thunbergii vpravo. (Příspěvek pH mi ale připomněl tavolník význačný, na který jsem už skoro zapomněl, protože se - bohužel - v současné době zase tak často nepěstuje).

Josef. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 31.7.2012 22:47

U nás ho nadávno vysadili v parku, což mě také překvapilo. Je na ústupu asi proto, že na rozdíl od popelavého je moc velký. Ale zdá se mi, že na fotografii je význačný, popelavý má podle mě jemnější listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
merapi - (28) - 72.3 (?), 31.7.2012 23:17

Děkuji za reakci.

Foto květů bohužel nemám, ale našel jsem si obrázky příslušných druhů a odrůd a také v jakési soupisce druhů mám zkratku SCG, tedy nejspíš S. cinerea Grefsheim. Vedle tohoto tam mám ještě SBC a SJL. SJL by mohl být S. japonica (Little princess) - něco takového mám taky.  Ale podobné je i S. x Bumalda Crispa, což by mohlo být zase SBC. Tak nevím.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 31.7.2012 23:56

Souhlasím s p.Josefem, že menší vpravo je určitě Spiraea thunbergii, mám na zahrádce dva kousky a dalo mi dost práci ho sehnat, protože z řízku se pořád nechtěl chytit. A když jsem ho konečně sehnala, chytil se i řízek  ;-))  Lída           


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 1.8.2012 11:07

Prosím též o určení - keřík se objevil, jako lecos u nás, sám od sebe. Listy má podobné jako ten keř výše v pravo - jde taky o tavolník?




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 1.8.2012 11:49

Typla bych to na ptačí zob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 1.8.2012 14:29

Také mi to tak připadá. Pro Melisu - ten tavolník vpravo má lístečky tak 6mm široké, s ptačím zobem má společného snad to, že jsou zelené wink.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 1.8.2012 20:47

Myslela jsem ten vlevo... :-D - ale já jsem skutečně mizerný určovač. Zato nám všechno pěkně roste. :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika