Co je to za keřík?



host - 150.50 (?) 
21.6.2013 12:57, zobrazeno: 6050x

Dobrý den,

poradí mě někdo co je to za keřík... děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.232 (?), 23.6.2013 11:40

Snad si budu moci udělat další pomyslný "zářez", když uvedu že je to (nejspíše) Choisya ternata Sundance.

Josef.

To admin: drobná výtka - přejmenování vlákna. Původně se vlákno jmenovalo "Prosím o radu" nebo tak nějak. Sice to skoro nic neříkalo o obsahu vlákna, ale tento název jsem si zapamatoval k opětnému vyhledání. A tak hledám, hledám a vlákno "prosím o radu" není k nalezení. Až po čase mi došlo, že je místo něj jen o trošku více říkající název "co je to za keřík". Podle mne by bylo ideální oba názvy spojit: "Prosba o radu - co je to za keřík?"

Vždyť ani (anonymní) zadavatek (-ka) neví, že byl dotaz přejmenován!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.232 (?), 23.6.2013 11:59

Tak ještě dodatečně upravuji na Choisya Goldfingers - má užší lístky.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 150.50 (?), 28.6.2013 11:56

Děkuji smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.50 (?), 28.6.2013 12:02

Ještě bych se chtěla zeptat, jestli ho můžu nechat venku i přes zimu, prodavačka mi tvrdila že ano... díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.70 (?), 30.6.2013 12:52

V podstatě s ní nemám zkušenosti.

Přezimovanou jsem ji viděl asi tak jednou (tedy pokud to byla ona a pokud tam opravdu přezimovala).

U téhle jsem našel údaj o mrazuvzdornosti - zóna USDA  - 8, tedy do -12,2°C. (Tomu odpovídá víceméně západní Evropa, Francie apod.)

Havlis uvádí o jiné odrůdě přezimování do -23°C, tedy zóna mrazivzdornosti (USDA) 6

Hieke v Zahradnickém slovníku naučním uvádí u Choiisye přezimování v mrazuvzdorné místnosti, v létě jako nádobová rostlina venku, střídáním přísušků se dá vyvolat kvetení každé dva měsíce.

Více si jistě vyhledáte sama.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.50 (?), 2.7.2013 7:44

...já jsem našla že by měla být mrazuvzdorná asi do -15...asi to raději nebudu zkoušetsmileyděkuji, hezký den P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika