Proč nekvetl vilín?



terik32 - (4) - 92.50 (?) 
4.4.2012 11:24, zobrazeno: 5922x

dobrý den, nevíte náhodou příčinu problému že mi vilín nekvete? Byl vysazen loni v dubnu, koupený v kontejneru. Nejdříve jsem si myslela že zasychá, ale pak 2 pupeny vykvetly, ostatní zůstaly nalité a nic se neděje. Jinak listy zdá se začínají rašit.

Děkuji za kažou radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 103.29 (?), 4.4.2012 19:18

Domnívám se, že za to může letošní zima.Dlouho bylo teplo a pak najednou ty velké mrazy.Taky mi letos moje dva vilíny kvetly velmi málo.Skalničkové narcisky, které vždycky kvetly jako první kvetou téměř u země, špičky listů mají žluté.Bledule taky kvetly velmi divně a poměrně pozdě.Některé kosatečky, kterým jindy nevadí ani zasněžení nevykvetly, jakoby zmrzly. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
terik32 - (4) - 92.50 (?), 4.4.2012 22:45

Tak doufejme, že to bude tím. Máte pravdu, ostatní kytičky co jmenujete mi udělaly totéž co vám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 5.4.2012 7:20

Vilíny obvykle po vysazení nějakou dobu "sedí". Moje obvykle až 5 let. Pak se rozjeli a od té doby se rozrůstajíí a kvetou pravidelně. Vím od několika dalších pěstitelů případech, kdy to bylo stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.38 (?), 10.4.2012 13:00

Já mám Vilín asi 3 roky a kvetl mi hned první rok... ale letos, i když měl pupenů strááášně, ani jeden květ. Takže se také přikláním k variantě špatného počasí. ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.78 (?), 17.5.2012 23:46

Máte někdo vilín virginský?Kdy kvete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika