Poznáte někdo tento strom?



Marie61 - (38) - 160.145 (?) 
31.10.2015 19:11, zobrazeno: 5359x

Dobrý večer, dnes jem udělala foto stromu, který se mi moc líbí. Poznáte někdo, co to vlastně je?. Něco takového bych si představovala jako solitéru do menší zahrady. Strom není moc velký, je vysazen v Pražském výstavišti Letňany mezi pavilony. Nejsem si jistá, ale pokud si dobře vzpomínám, tak na jaře měl listy zbarveny do červena..Děkuji za odpověď.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.114 (?), 31.10.2015 19:34
Nějaký buk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie61 - (38) - 160.145 (?), 31.10.2015 20:14

Myslím si, že je to buk "purpurea nana". Ale asi je zastřižen výšku, když má takový habitus..., nebo se mýlím? Hledala jsem tento strom na internetu, ale většina z nich jsou téměř keře, nebo stromky na hodně nízkém kmínku, na některých fotografiích jsou to i vyšší stromky, které mají větve po celé výšce kmínku, čili nemají holý kmen..Tak jsem z toho trochu jelen..Jak dosáhnout takového vzrůstu, jako na fotografii? Je nutno stříhat, nebo to není purpurea nana??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 31.10.2015 20:24

Barva listí je hezká jen krátce. Já bych si vysadil červený buk, je hezký celý rok, pokud nechcete zelený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie61 - (38) - 160.145 (?), 31.10.2015 20:29

Purpurea nana je přece červenolistý buk. I když netvrdím, že je to ten na fotografii. Když jsem ho viděla v Praze na jaře, měl listy tmavé. Teď právě opadává a barva listů je jiná (foceno dnes)...proto se pídím po tom, co je to za odrůdu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.101 (?), 31.10.2015 22:06

U nás v HK jsou podobně tvarované stromy před nádražím. Je tam udělaná konstrukce jako plochý deštník a k ní jsou silnější větve přichyceny. Předpokládám, že konstrukce je pouze dočasná, než větve ve vodorovné poloze zesílí.   

Na té fotce z netu jsou ty stromky ještě mladé, teď mají korunu na šířku dvojnásobnou.                              Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.246 (?), 17.11.2015 18:55

Přikláním se k tomu, že se jedná o buk, fagus sylvatica. Na fotkách není patrný pilovitý okraj listů, okraj listů je celokrajný, tedy o habr se zřejmě nejedná. Pokud bychom hledali kultivar buku, který by odpovídal habitem v přirozené podobě, můžete se podívat na net na fagus sylvatica purpurea pendula, nebo fagus sylvatica purpurea tortuosa nebo i zmiňovaný fagus sylvatica purpurea nana, ale to myslím nebude on, protože utváří jinak korunu. Pokud budeme uvažovat o zásahu do růstu rostliny, kdy vyvázaním terminální větve k tyči, změníte přirozený růst a tvorbu koruny, pak se může jednat o jakýkoliv buk, který byl odstraněním terminální a stříháním větví přeměněn do této podoby. Osobně se přikláním k buku purpurea pendula, nebo spíše ještě tortuosa, která však byla od mládí vedena vývazem nebo byla naroubována na podnož v dané výšce, kde utváří korunu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.105 (?), 16.11.2015 15:33

Dobrý den, myslím,že je to habr.S ním uděláte cokoliv.Novotný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika