Poznáte někdo keř?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 219.3 (?) 
17.5.2013 9:42, zobrazeno: 28674x

Prosím o identifikaci keře, který, si myslím, byl chybně označen jako Vachta. Hledám, hledám a nenacházím. Děkuju, třeba ho někdo máte.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 219.3 (?), 17.5.2013 10:07

Ještě jedno foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.3 (?), 17.5.2013 10:08

Tak to jsem zbabrala.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.186 (?), 20.5.2013 5:47

Možná, ale hodně možná, by mohlo jít o hroznovec - Exochorda (racemosa).

Při troše fantazie by se její květy a květenství vachtě daly přirovnat. Ale vachta to rozhodně nění (to je vodní - bažinná bylina úplně odlišná).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.3 (?), 21.5.2013 9:03

No asi nezbyde, než počkat, jestli pokvete, to by se určovalo snáz. Já jsem si objednávala vachtu do jezírka, tak to se netrefili sad. Psala jsem jim to, ale neodpověděli. Dík za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 21.5.2013 23:07

Asi máte zase pravdu, p.Josefe, přemýšlela jsem, který keř má ty jemné zoubky na špičce listů a vůbec mi nedošlo, že ho mám na zahrádce. A tazatelka vůbec nemusí být smutná, že ho má místo vachty. Moje se jmenuje Exochorda x macrantha The Bride a v době květu je nádherná. Fotka je stará tři roky, to ještě byla menší, teď keř trochu povyrostl, zahustil se a květy je právě v tento čas doslova obalený...           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.3 (?), 23.5.2013 14:16

Tak ze zahradnictví už se mi ozvali, vachtu mi pošlou, ale co tam dali místo ní asi sami netuší. Dívala jsem se na netu na různé fotky hroznovce a asi to tak bude. Ty květy jsou krásné, tak si na ně počkám, ale letos asi nebudou. Ty budou jistá identita. Tak děkuju vám oběma za radu. Vlasta 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 219.3 (?), 14.6.2013 9:26

Tak mám radost, asi pokvete!!! Na koncích vetviček byly takové jako suché pupínky, měla jsem cukání je ustřihnout, ale teď vidím, že to budou květy. Myslím, že se tím potvrdí Váš tip. Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.17 (?), 14.6.2013 13:21

I když jsem se k hroznovci taky klonila, tipla bych, že to nebude, jelikož ho mám a je už minimálně měsíc odkvetlý. Tak jsem zvědavá. Dejte fotowink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.17 (?), 14.6.2013 13:25

Jejda, ještě jednou já, teď mi totiž cvaknulo: včera jsem plela kolem komule a to nahloučení lístečků, mi ji připomělo. Musím se jít podívat zblízka, jakové je vlastně máblush Alternifolia... pochopitelně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika