Pozdní rašení moruše



Stránky: 1,  2   
host - 207.66 (?) 
13.5.2015 15:54, zobrazeno: 11731x

Loni na podzim jsme koupili a zasadili moruši. Není to žádný prouteček, má asi dva metry a bohatou korunu. Vím, že se má po zasazení zalévat, což jsem také na podzim dělala, pak byla celkem vlhká zima, takže nedostatkem vody by neměla trpět. Teď ale nevím, co s ní je, uschlá není, ale všechno kolem je zelené a ona má na sobě jen pupeny s malinkou zelenou špičkou. Navíc v tomto stavu je asi 3 týdny a vůbec se nezdá, že by se pupeny nějak nalévaly nebo rozvíjely. Napřed jsme se báli, že je uschlá, ale před tím asi měsícem se objevily ty zelené špičky, ale je to stále holé koště a nevidím známky růstu. Nevíte někdo čím to může být a jak ji pomoct? Pokud vím, tak moruše se nesříhají, proto jsme ji nechali tak, jak jsme ji koupili. Kořeny měla bohaté a zdravé. Děkuji za odpovědi Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 13.5.2015 17:22

A můžete prozradit jak velké byly kořeny a jak koruna?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 13.5.2015 18:15

Tím nestříháním bych si nebyl tak jistý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.180 (?), 13.5.2015 18:32

Pokud byl stromek prostokořený tak se měl jistě sestříhat jako všechny stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.241 (?), 13.5.2015 20:24

Klidně vyčkejte, u nás už je všechno vyrašené, ale moruše má taky jen pupeny a je to letitý strom, asi 50 letý, už napůl vykotlaný, ale stále plodící. Marča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.246 (?), 14.5.2015 12:27

Já mám také stromek moruše, něco přes metr vysoký, koupen s dalšími letos na jaře v ovocné školce. Ostříhaný byl už při koupi, zasazen společne s ostatními. Vše už má naplno vyrašené lístky, něco i kvetlo a odkvetlo. A moruše nemá zatím naplno rozvinuté ani ty lístky. Ale raší pomalu na všech větvičkách, tak že se nebojím že by uschla...  Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kubak - (16) - 236.180 (?), 15.5.2015 20:52

Zravím já nemám problém s celkovým rašením, ale některé pupeny jsou jakoby mrtvé a kolem se tvoří nějaká houba či co? bude někdo vědět co s tím? Pokud to bylo na konci větvičky tak byl konec suchý a odstříhal jsem to. Na netu jsem nenašel žádné info o nemocích moruší. Děkuji

Tak jsem hledal a našel "Korová nekróza kaštanovníku" což bude asi ono jen na moruši - "Chemická ochrana běžnými fungicidy není stoprocentně účinná a nezabrání dalšímu šíření patogenu." Poradí někdo?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.138 (?), 18.5.2015 12:33

Tá huba sú budúce plody. Vyzerajú rovnako ako budúce strapce viniča ešte pred rozkvitnutím. V rovnakom štádiu mám morušu aj ja. Vysadená na jeseň, pučí neskoro, lístky do 2 cm v chumáčiku. No a za morušou mi pučí (zatiaľ bez listov jeden z novozasadených gaštanov (ostatné už majú 5 cm lístky).

Nie každý pupeň vyraší. Ja som jedenapolmetrové antény zo škôlky skrátil na 30 - 40 cm. Moruša bola štepená. Najlepšie pučí nad miestom štepenia, asi som mal zakrátiť ešte o trochu viac.

Moruša je odolná voči chorobám. Viac ako orech a skoro rovnako ako gaštan. Tak isto pučia ako posledné. Moruša je rekordér, meškala i za orechom Mars. Mám ich pospolu, lebo na záhrade robia najviac neporiadku, úplne na konci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 18.5.2015 13:23

Myslím, že koukáte na jinou část obrázku. Na obrázcích jsou květy s prvními listy, ale tazateli šlo asi o tu část větvičky kolem nevyrašeného pupenu. Je kolem něj patrná taková protáhlá oblast, kde má kůra trochu jinou barvu a vyrůztají z ní nějaké drobné útvary. Infekce by to mohla být, rány po listech a větvích mohou být právě vstupní branou různých hub. Zkuste si sehnat lupu např. na Aukru "MIKROSKOPICKÁ LUPA TRIPLET 20 x mm" a podívat se na ty útvary. Zvětšuje to opravdu dobře, jen pozor na to, že to musíte mít velmi těsně u oka, jinak nic neuvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kubak - (16) - 236.180 (?), 18.5.2015 19:26

Přesně tak jde mi o ty výrustky kolem mrtvého pupenu, zkusil jsem to stříknout Dithanem (který byl po ruce) dokud je sucho, když má být deštivý týden. Obyč lupou jsem koukal a nic zajímavého nevidím, bude to ale určitě nějaká houba.

Bylo to skoro na všech vrchních větvičkách, to už jsem ale dávno ostříhal a spálil, bouhužel se to nějak rozlézá směrem dolů. A pak že moruše netrpí chorobami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika