Platanus acerifolia alphens globe - výsadba



host - 209.225 (?) 
25.6.2010 18:56, zobrazeno: 10213x

Chtěl bych vysadit tento strom do podmínek, které bych nazval "městská chodníková výsadba", tedy: Mezi plotem, který ma podezdívku a dlážděným chodníkem, je cca 1,5 m široký pruh normální zeminy, kde bych ho chtěl umístit hlavně proto, aby korunou bránil pohledům do zahrady (koruna je roubovaná ve výšce cca 2m). Jedná se totiž o frekventovanou komunikaci vedle hospody vč. letní zahrádky... Nevím jestli si platan s bohatou korunou listů s těmito minimalistickými podmínkami porozumí. Sice jsem vygoogloval, že by to snést měl ale známe to, lepší nějaká živá zkušenost, než komerčně nasměrované podbízivé texty. Tak díky za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 229.173 (?), 8.10.2013 18:07

Dobrý den,

řešit podobný problém a zajímalo by mě, jestli jste se dobral k nějakým informacím. Dostupné informace jsou docela nedostačující, asi proto že se jedná o kultivar poměrně nový. Viz. uvedená šířka v jedné publikaci 2-3m, v druhé do 10m...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.249 (?), 8.10.2013 22:13

Setkal jsem se na zahradě s tímto kulovitým platanem. byl tam vysazen zhruba před pěti lety a průměr koruny měl 3-4 m. Je to tedy ještě "mladíček", rozhodně se nezdálo, že by chtěl ukončit růst...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika