Pestovanie katalpy zo semien



C4BI - (3) - 251.2 (?) 
11.6.2015 16:30, zobrazeno: 2993x

Ahojte. Vedel by mi niekto poradiť aký je postup pri pestovaní katalpy zo semien? Momentálne som vo fáze, kedy sú semená položené na stole a neviem sa ďalej pohnúť :) Mám ich 40 ks, nerád by som urobil chybu a prišiel o ne. Ďakujem za radu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 123.1 (?), 11.6.2015 20:15

Před 10 lety jsem na jaře v dubnu natrhal lusky, vybral semena a vysel do truhlíku.Z asi 200 semen vzešlo 30 sazenic z kterých se mi podařilo udržet 9.Měl jsem je v květináčích přes zimu venku a občas zalil aby neuschly.Sedm jsem rozdal a dvě zasadil na zahradě-rostly krásně ale dostal se tam srnec a rozdrbal kmínky a tak mám ze vší slávy jednu krásně rostoucí tříkmennou katalpu.Za pokus to stojí.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.26 (?), 12.6.2015 10:07

- Z té kopičky semen odstraňte semena viditelně mechanicky poškozená, nachází-li se mezi nimi nějaké.

- namočte semena do vody, nechte 24 hod. Ta, která zůstanou na povrchu (plavou), jsou neklíčivá.

- zbylá nasejte. Pokud jsou slepená, prohoďte pískem, lépe pak půjdou od sebe. Ke klíčení se uvádí, že potřebují světlo. Substrát - jak jste zvyklý (ála výsevní). Semena potřebují zůstat vlhká (mlžit v případě potřeby), lépe přetáhnout igelitem kvůli udržení vlhkosti. Nyní je pro ně ideální teplota pro vzcházení, klíčivá jsou velmi snadno, vzcházejí do 14 dnů.

- lze i tak, že se semena hodí do igeliťáku, přileje trocha vody, zazipuje a tahá se jedno po druhém až v okamžiku, kdy se objeví klíček. Pak normálně do substrátu.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika