Olenadr - co delat aby kvetl?



Lenka Jeřábková - (5) - 49.118 (?)
1.12.2008 18:41

Dano, máte opravdu nádherné oleandry.Já mám jen dva-bohužel už další kytky nemám kam dávat.Rostou nádherně, dobře při řezu obrůstají, ale dost květů zaschne.Je to už několikátý rok po sobě-nasazano spousta poupat ale vykvete jich jen malá část.Nevíte co s tím?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.10.2008 17:52

Je to tak, potřebuje odpočinek. Já když si neodpočinu, tak jsem pak také "chcíplá" !  

Oleandr se může i přes zimu pěstovat ve vytápěné místnosti, ale potom kvete jen zřídka.  Pokud chcete, aby vám kvetl, tak ho na zimu dejte do místnosti s teplotou okolo 10°C. Celou zimu ho nezalévejte, nebo jen minimálně. Na jaře ho pak prolejte vodou a přihnojte - je to pro něj takové šokové jarní probuzení. Důležité je také, že nesnáší tvrdou vodu!   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.65 (?), 9.10.2008 18:11

Oleandry máme také. Zimujeme je kde se dá, ale v chladnu. Trochu zeléváme i v zimě, jinak by úplně opadaly. Aby nezabíraly moc místa, větve jim lehce svazujeme k sobě. Řez snáší opravdu dobře. Ale hlavní rada na léto: Nad sebou ohníček, pod sebou rybníček! Chtějí opravdu hodně slunce a vody. Já jsem ten svůj postavila na rozpálené terase do kyblíku, kde má stále trochu vody a udělalo mu to moc dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 9.10.2008 19:20

Letos, protože nebyla tak krutá zima, jsme dali oleandry ven už v únoru.Oleandr snese až -5 stupn´ů.A podívejte se, jak kvetly.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 9.10.2008 19:51

To je opravdu odvaha. Já bych se asi neodlepila od teploměru.  Ale když by začalo mrznout, tak byste je jistě stihli přemístit zpátky.  JInak Vám musím napsat, že jsou opravdu moc krásné.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 10.10.2008 10:37

Skutečně nádhera. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
elfka - (47) - 221.2 (?), 10.10.2008 13:21

Nádherné oleandry, pani Smékalová. Mám odskúšané, že keď oleaner vystavíte miernejšiemu mrazíku, podporíte tým bohatšiu násadu kvetov. To opadávanie listov, o ktorom sa tu píše v predchádzajúcich príspevkoch, môže byť spôsobené malými kvetináčmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 23.10.2008 18:08

Opadavání listů může být i malým květináčem, ale i nedostatkem vody(je to lump, pije jak duha).Nebo i svilušky a nebo jednoduše starší větve opadávají.My to třeba řešíme tak, že tu opadanou uřízneme a oleandr se během léta nádherně obroste.Děláme to tak už asi 5 let.A výsledek jsem vám ukázala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka Jeřábková - (5) - 49.118 (?), 1.12.2008 18:41

Dano, máte opravdu nádherné oleandry.Já mám jen dva-bohužel už další kytky nemám kam dávat.Rostou nádherně, dobře při řezu obrůstají, ale dost květů zaschne.Je to už několikátý rok po sobě-nasazano spousta poupat ale vykvete jich jen malá část.Nevíte co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.165 (?), 25.10.2008 15:58

Dobrý den,

můj oleandr vytvořil poupata v polovině srpna a nestihl vykvést. Teď ho budu dávat na chodbu, kde se mu přes zimu dobře daří, ale nevím, jestli ještě pokvete nebo jestli ho mám zastřihnout. Mám oleandr teprve druhým rokem a nemám s ním zkušenosti. Děkuji za radu. Stáňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 26.10.2008 18:25

Ahojky Stáňo, já s květy které nestihly vykvést nedělám nic.Oleandr dám na zimoviště a celá péče spočívá pouze v občasné kontrole zdrav. stavu a slabého zalití.Pokud ovšem potřebuje střih můžete ho ostříhat, pak ale pokvete příští rok trochu později.Neodkvetlá poupata vykvétají i v zimě, některá zaschnou a ty odstraním, někdy oleandr vytvoří tobolky se semeny, ty vyštipuji také, aby se nevysiloval.Ať se mu u Vás daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika