Olenadr - co delat aby kvetl?



host - 175.253 (?)
31.8.2009 7:26

Letos byl výjimečný rok a vše se rozrostlo jako jindy za tři - oleandry. Teď bude proiblém s místem a v tom spočívá můjk dotaz: Potřebuje oleandr v zimě světlo? Jediné místo, které mě napadá, je do sklepa, je tam stabilně 12 °C, ale tam je do svahu a prostě tam není světlo. Vadí? Nevadí? D2kuji předem Mikeš.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 175.253 (?), 31.8.2009 7:26

Letos byl výjimečný rok a vše se rozrostlo jako jindy za tři - oleandry. Teď bude proiblém s místem a v tom spočívá můjk dotaz: Potřebuje oleandr v zimě světlo? Jediné místo, které mě napadá, je do sklepa, je tam stabilně 12 °C, ale tam je do svahu a prostě tam není světlo. Vadí? Nevadí? D2kuji předem Mikeš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 31.8.2009 7:45

Nemít světlo, vadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.79 (?), 17.9.2009 17:32
Moje zkušenosti zase jsou takové, že oleandru nemít světlo přes zimu nevadí. Pěstuji oleandry už leta a zimuji je ve sklepě baráku. Teplota je tam 12-14 stpňů a strašně málo světla (malé okno 50x70 cm), zalévám jen málo tak jednou za měsíc, aby prostě neuschly, pozná se to i na listech, že když mají málo vody tak se začnou prochu kroutit a podle toho zalévám. Některý rok se stane, že opadá částečně listí, ale to se od jara zase napraví a obrostou. Letos třeba zůstaly zelené a opad nebyl skoro žádný. Aby potom venku přes léto kvetly není dobré je stříhat, čím víc se sestříhají tím nekvetou nebo jen málo a pozdě. Pouze stačí upravovat korunu, ne radikálně. Je jasné, že je jednou občas musím hodně seříznout, protože by se mi nevešly do baráku, ale to pak ten rok skoro nekvetou. Nejlepší by bylo - zimovat venku, ale to jsem si ještě netroufla, nechci o ně přijít. Tak doufám, že moje zkušenosti také někomu poskynou službu. Zdravím Zuzka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 17.9.2009 18:00

Zuzko, udělám letos pokus: přivezl jsem si zač.června nějaké řízky oleandrů, úspěšně ve vodě zakořenily.Vysadím je do květináčů a na zimu uschovám do skleníku.(doufám, že je nezapomenu občas zalét.!)Příští rok je vysadím na zahradu.Buď půjdou, nebo ne.Možná je trochu přikryju, aby si neřekly.Snad to vyjde (jsem na JM).Podle výsledku totéž provedu narok s fíkovníky.Jen ten čas potřebuju zpomalit, je mně 70.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.79 (?), 18.9.2009 1:35

Také jsem si říkala mnohokrát, že udělám takový pokus, ale nikdy k tomu nedošlo. Já skleník nemám. Oleandry mám už hodně vzrostlé a nechci ryskovat jejich životy. Možná, že malý řízek, když bude přikrytý tak přežije, ale co pak když jsou rostliny veliké, to asi nepůjde. Musíme se smířit s tím, že nejsme jak v Řecku či Španělsku. Škoda. Já bych po jejich podnebí brala. Jinak mého kolegy rodiče mají už několik let fíkovník zasazený venku u zdi před barákem. Nic s ním nikdo nedělá, na zimu opadají listy, na jaře zase na větvích obrazí a dokonce jsem viděla na něm i zelené plody.  Byla jsem z toho v šoku. Nevěřila jsem vlastním očím. Bydlíme na severu Čech. Říkali, že si ze semínka vypěstovali rostlinku a když byla už větší tak jí paní zasadila ven ke zdi a hotovo. Od té doby roste strom jak dříví v lese. Nikdo ho nestříhá, nikdo se o něj nestará, vypadal tam u té staré zdi jak nějaký plevel zarostlý trávou a vedle staveniště. Kdo si rostlin nevšímá a nezná to tak by si toho fíkovníku ani nevšiml. Ale prý plody nestačí dozrát. Tak to je taková zajímavost ode mě. S pozdravem Zuzka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika