Okousaná bobkovišeň



Stránky: 1,  2   
host - 82.74 (?) 
25.8.2010 10:41, zobrazeno: 32462x

Dobrý den, mám na zahradě rok zasazenou Bobkovišeň Etnu a asi před měsícem jsem si všimla okousaných listů. Rostlinu jsem pozorně prohlédla, ale nic podezřelého jsem nenašla. Nevíte někdo co žere mojí Etnu? Listy jsou okousané jak ve spodní části tak i na vršku. Děkuji všem za pomoc. Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 25.8.2010 12:28

Byť není uvedeno více podrobností, tipl bych si na brouka lalokonosce. Ale zrovna tak to mohou být nějaké housenky motýlů, housenice pilatek, divoká zvěř...

Zkuste si vyhledat nějaký obrázek listů okousaných od lalokonosce (nebo alespoň slovní popis) - je to dost typické okousání.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.74 (?), 26.8.2010 10:49

Pane Josefe máte pravdu všechny indicie, které jsem našla nasvědčují tomu, že je to lalokonosec. Můžete mi ještě poradit s jeho likvidací? Mám doma insekticid Anthio tím bych postříkala rostlinu a na likvidaci larev, které jsou pravděpodobně u kořenů, protože bobkovišni žloutnou listy, bych koupila hlístice. Myslíte, že je to dobrý postup? Děkuji mnohokrát za odpověď. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 26.8.2010 16:16

Asi by to tak mohlo být.

Ale podívejte se po celé zahradě: lalokonosci žerou celou řadu nejrůznějších keřů - rhododendrony, azalky, brsleny, hortenzie atd.atd. Tam všude byste měla aplikovat hlístice.

Projděte si i starší témata - o lalokonoscích, hlísticích apod. se tu mluvilo už mnohokrát.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.74 (?), 27.8.2010 8:17

Josefe zahradu jsem prozkoumala, hned vedle bokovišně mám dva brsleny (Microphyllus a Aureopictus) a Hortenzii latnatou, ale ty jsou v pořádku, všechny listy bez okusu. Tak nevím, jestli to nemůže být ještě něco jiného. Prosím mrkněte sem během víkendu, dodám fotku napadené bobkovišně snad to trochu pomůže při identifikaci škůdce a udělám noční prohlídku s baterkou, třeba se mi povede nějakou mrchu načapat. Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.74 (?), 30.8.2010 7:28

Tak fotky už jsou zbytečné, má noční prohlídka byla více než úspěšná. Našla jsem lalokonosce jak si pochutnává na brslenu. Až přestane pršet ošetřím rostliny anthiem a budu doufat, že to ty dospělé potvory zlikviduje. Ještě dnes objednám hlístice, ale tady bych potřebovala radu zkušených jak nejlépe hlístice aplikovat, aby byl efekt co nejúčinnější. Rostliny jsou zamulčované a pod mulčem je geotextilie. Poradíte prosím někdo? Díky Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 30.8.2010 11:54

Tak vidíte, Jitko, jak jste úspěšná!

U hlístic je důležitá dostatečná vlhkost - to nyní je - a důkladné prolití půdy připraveným "roztokem" s hlísticemi. V případě textilie pod kůrou bych chtěl věřit tomu, že ty mikroskopické hlístice textilií opravdu projdou. Ke kořenovému krčku každé rostliny bych nalil ještě samostatnou dávku hlístic.

Ať se Vám daří a ať Vám to roste přeje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.74 (?), 30.8.2010 13:23

Díky Josefe za podporu, bez Vaší rady bych tak úspěšná nebyla. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.2 (?), 21.2.2015 11:22
Dobry den, poradite nekdo co zere nasi bobkovisen? Je to po celem strome, ze spoda jsou takove rezave puchyrky a cesticky plus skoro cely strom ma okousane listy. Moc dekiji za radu.
okousane listy bobkovisne
okousane listy bobkovisne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
eerie - (6) - 208.233 (?), 24.6.2015 14:15
Pane Josefe, je možné, že by se lalokonosec pustil i do buxusu..?máme jej vedle bobkovisne,jenž jeví známky napadení lalokonoscem a jeho kondice je mizerná, tak mě napadlo, zda-li by to nemohlo souviset.děkuji za odpověď :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika