O jaký jde druh vrby?



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
22.4.2013 16:29, zobrazeno: 7212x

Hadam je to zrejme zakrsla vrba co neroste pres 2-3 metry. Nevite co je to za druh a zda se hodi na neco podobneho zivemu plotu?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 4.7 (?), 22.4.2013 16:41

mame podobnu a rastie 3 m za jeden rok. Toto vypada ako take mladatko. Ale mozno je len podobna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.87 (?), 22.4.2013 18:35

Jde o vrbu červenokřivolakou - Salix x erythroflexuosa.

Trochu upřesním: (pokud se nepletu), jde o křížence té "klasické" smuteční vrby - Salix alba Tristis se žlutýni "záclonovitými" převislými tenkými větvičkami a pokroucené japonské vrby Matsudovy Salix matsudana Tortuosa, která roste vzpřímeně. Obě rodičovské vrby dorůstají v dospělosti bez problémů výšky 15-20 m. Tak velkou vrbu červenokřivolakou (větvička na fotce) jsem sice ještě neviděl, ale skoro si ji dovedu takovou představit. Nedávno jsem po jedné, asi patnáctileté lezl a stříhal jsem ji, měřila nějakých 6(-8?) m. Řezem se samozřjmě dá udržet i nižší, podobně jako třeba "vodnické" vrby hlavatoce na Ladových obrázcích.

Ještě dodám, že naprosto nevyžaduje žádné extra vlhké prostředí, ale roste dobře i v běžných zahradních půdách.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 24.4.2013 19:56

diky. Odruda vrby ktera roste do vysky jen par metru ale take nepochybne existuje jen to neni tato ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 24.4.2013 22:36

Zkusila bych asi nařízkovat japonskou tříbarevnou Hakuro-Nishiki, prodávají ji jako keřík i na kmínku. Ta by možná jako plot šla udržet (ale neručím za to), navíc nové přírůstky má barevné.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 22.4.2013 20:15

Hadam je to zrejme zakrsla vrba co neroste pres 2-3 metry....no, já jsem loni zapíchl do země proutek něčeho co je hodně podobné, a teď to má přes dva metry. Jsem netušil, že to za rok doroste do konečné velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 22.4.2013 20:28

U cesty, co chodím na zahrádku, roste kroucená vrba asi 5m vysoká, a to ji majitel řeže. Jinak se uvádí, že dorůstá cca 10m.  A roste opravdu silně, všichni mí známí, co ji měli, ji během tří let zlikvidovali, protože nešla udržet v menší velikosti.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika