Neznámý stromek - dotaz



pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?) 
18.3.2012 16:18, zobrazeno: 4066x

Nevím zda to bude možné určit, ale přesto se pokusím zeptat. Od mého známého jsem dostal malý stromek (viz foto), údajně odkopek, který jej dostal také od svého známého. Název je ale pro mne neznámý. Údajně je to stromek který pěkně kvete a má prý rád polostín. Bude možné z fotky zjistit o jaký druh se jedná? Zatím lze s určitostí vidět, že má po kmínku maličké trny, které se nepodobají ani na růži, ani na akát, ani na hloh.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 180.10 (?), 18.3.2012 18:39

Dobrý den pane Pavle. Je to kapánek hlavolam a tak to berte prosím trochu s rezervou, ale domnívám se, že se jedná o letorost Arálie.  A to sice Aralia elata, nebo Aralia chinensis, nebo i nějaká jiná? Tak ať Vám roste. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 188.225 (?), 19.3.2012 6:34

Se Stanislawem a jeho určením, že se jedná o arálii, souhlasím. Setkal jsem se i s českým "lidovým" názvem "ďáblův keř". Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 19.3.2012 6:52

Klobouk dolu před vámi pánové. Budete mít pravdu. Jenom zatím nevím zda se jedná o Aralia spinosa nebo Aralia elata. Díky mockrát za pomoc při určení!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 19.3.2012 7:28

Je to aralie. Nerad vám to říkám, ale nejlépe uděláte, když ji věnujete nepříteli k vysazení daleko od vaší zahrady. Ty trny na kmínkách vás v opačném případě budou pronásledovat. Hodně ta zvláštnost odnožuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika