Neznámý listnáč



host - 67.4 (?) 
12.5.2012 13:24, zobrazeno: 3939x

Dobrý den,

před třemi týdny jsem zasadil semínka listnáče posbíraná v centru Brna a už vyklíčily. Nevíte, prosím, co je to za strom?

Děkuji, D.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 103.192 (?), 13.5.2012 0:13

Jak vypadala ona semínka? Jak byla velká, jaký měla a jakou měla barvu?

Vzpomenete si, jak vypadal onen strom? Kde přesně roste?

Předběžně tipuji, že se jedná o nějakou bobovitou/vikvovitou/motýlokvětou rostlinu - nahovětvec, dřezovec apod.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.4 (?), 14.5.2012 11:33

Tak jsem si šel znovu prohlédnout strom, ze kterého jsem sesbíral semena. Moje přítelkyně mi řekla, že vypadá jako akát. Na Vaši radu jsem si prošel bobovité stromy a všechny znaky ukazují, že jde o Trnovník akát (Robinia pseudoacacia). Zvláště lusky se semeny vypadaly zcela stejně. Tímto děkuji za nasměrování k identifikaci.

D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 14.5.2012 12:09

Je pravda, že ten mne taky napadl (snad jako první), ale říkal jsem si, že tak obyčejný a všeobecně známý strom to určitě nebude. Zkusil jsem tedy tipnout něco "lepšího" i s rizikem, že mnou jmenované stromy malí listy sudozpeřené a na fotce je list lichizpeřený (říkal jsem si, že třeba mladé rostlinky je takové mohou mít). No, když o tom člověk moc přemýšlí, tak to někdy překombinuje :-(.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika