nekonečná likvidace škumpy



Stránky: 1,  2,  3,  4   
rozcuchanek - (15) - 253.29 (?) 
24.9.2008 0:23, zobrazeno: 71847x

Poradíte mi někdo něco opravdu účinného? Letos jsme se rozhodli vykopat škumpu, ale záhy se objevily všude kolem její odnože, které do nekonečna potírám Roundupem a stále se objevují další a další... to to nikdy neskončí? Snažila jsem se vytahat maximum kořenů a rozkuchala trávník široko daleko... stále se však malé škumpy znovu a znovu objevují a to i v pěkné vzdálenosti od původního keře... momentálně jsem na původním místě, kde škumpa byla, udělala záhon s okrasnými květinami a když potom potírám roundupem nové výhonky škumpy, často zlikviduji i nějakou kytku vedle :-(všechny před invazí škumpy v zahradě varuji, je to nejhorší svinstvo co znám :-(

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 24.9.2008 0:30

Souhlasím s Vámi. Škumpa je sice krásná, ale zbavit se jí je trochu problém.  Zkuste injekční stříkačkou napouštět její výhonky, popřípadě kořeny.  Potřebuje pořádnou dávku a Vaši vytrvalost.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 24.9.2008 7:24

myslím, že bude déle trvat než se škumpy zcela zbavíte. Vždy´t kolik let rostla na zahradě a teď by se měla během půl roku nechat jen tak zlikvidovat.  Postup je tenhle: cokoliv zničí výrostky je dobré a účinné. Sekání, chemie, vytrhávání. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 44.168 (?), 24.9.2008 8:40

Máme podobný problém se škumpou, co k nám přelezla od sousedů. Napřed jsem sekala a vykopávala, bylo to marné a teď už používám opakovaně roundup. Sice tuhle chemii nemiluji, ale v tomhle případě není zbytí. Výhony sice potřebují opakovanou dávku, protože zvadnou na postříkaných místech, ale protože rychle rostou, tak se za nějaký ten týden vzpamatují a začnou znovu růst. Chce to znovu použít roundup s důsledností a trpělivostí. Protože potvora prorůstá živým plotem z nízkých tavolníků, bohužel jsem roundupem na pár místech poškodila i některé větve těchhle keřů. Ale důležité je, že se zdá, že se vzdává. Ale likviduji ji už rok...

(U nás dokonce podrostla pod základy, proběhla asi pět metrů pod dřevěnou kůlnou a objevila se na její druhé straně.)

P.S. Podobné problémy jsem měla s přesličkou, ta má kořeny snad až do žhavého jádra zeměkoule...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rozcuchanek - (15) - 253.29 (?), 24.9.2008 8:44

tak to je pěkný, ještě jí mít od sousedů :-(no, tu naší jsem si taky sama nezasadila, tu jsme koupili se zahradou :-) snad ten boj nakonec přeci jen vyhrajeme, ale roundup tedy zabírá nějak méně, než jsem si myslela... i jiné keře, co jsme likvidovali, často obráží znovu a to jsem ho nakonec už přestala ředit a potírám to, co se nechce vzdát, koncentrátem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 24.9.2008 9:07

Milá paní, mluvíte mi z duše, Roundoup není příliš likvidační, zkuste se poptat u zemědělců a hledat herbicidy na netu také u agrofirem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 24.9.2008 17:03

škumpa je nezničitelná, a když jste důslední, tak se ji zbavíte nejdříve za 15 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.175 (?), 25.9.2008 19:12

Chudák krásná škumpa je mi ji líto - taky by se Vám nelíbilo kdyby Vám ničili Vaše děti.

Škumpa je velice pěkná a okrasná - problém s výhonky   žádné - 10x do roka posekám zahradu a šance na odnože jsou pro ni minimální. Roste zde léta letoucí a když někdo chce její odnož není problém ji vykopat a darovat. Jedná se o Rhus glabra laciniata.

Chce to jen sekat zahradu a nebýt líný 3x do roka, postříkat Roudupem je škoda peněz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rozcuchanek - (15) - 253.29 (?), 25.9.2008 20:31

milá paní, netvrdím, že škumpa není hezká, ale pokud ji dál mít na zahradě nechcete, je totiž dost jedovatá a např. pro malé děti poměrně dost nebezpečná (plody, listy, celá rostlina způsobují popálení kůže, kožní exémy apod.), tak se začne množit o život a já toužím po trávníku, nikoliv po posekané škumpě, kde můj rok a půl starý syn poleze nahý po kolenou...

Škumpa je krásný solitér někde v zámecké zahradě, kde člověk projde, ale netráví na zemi celý den :-) to jen na vysvětlení mého dost vyhraněného postoje :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 25.9.2008 22:54

Škumpa je nebezpečný vetřelec, který do naší přírody nepatří podobně jako bolševník. Kde jednou je, tam se jí velmi těžko zbavíte, rozrůstá se nekontrolovatelně a zatlačuje naše místní druhy rostlin. Podívejte se na mnoha místech kolem silnic, v příkopech, atd. atd., je jí stále víc.

Škumpě zmar!

Vím o čem mluvím, nelítostně bojujeme rok, ničí nám živý plot z tavolníků, trávník, prorůstá kobercem břečťanu, který nám zpevňuje svah, prorůstá dlažbou, pod základy kůlny atd. atd. Řeči o lenosti a krásné hodné škumpě jsou směšné - nevíte o čem mluvíte, zlobte se na mě nebo ne.

Škumpu jsme zdědili od bývalých majitelů naší chaty, podle nich prorostla od sousedů, kteří si ji pořídili, pak ji na své zahradě zlikvidovali, ale předtím stačila prorůst na náš pozemek a my teď s ní musíme bojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika