Mrazuvzdornost okrasných javorů



Stránky: 1,  2   
host - 43.5 (?) 
8.4.2007 20:47, zobrazeno: 24869x

Poraďte mi prosím jak je to s mrazuvzdorností okrasných javorů (Acer palmarum Dissectum a Acer jap. Aconitifolium).
Jedná se mi o teploty, které "přežijí" v zimě, tj. v době klidu a o teploty (při nočních mrazících), které by případně mohly poškodit rašící výhony a mladé listy nyní na jaře (např. na dnešek v noci bylo  -3 st.C). Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 8.4.2007 23:16
Podla delenia "USDA Hardiness Zones" sú japonské javory pestovateľné od zóny 5. To zodpovedá minimálnym teplotám asi  -28C.
Moje prežili minulý rok -27C bez problémov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.108 (?), 14.4.2007 1:25
Japonské kultivary mají tu nevýhodu, že se rychle probudí z dormance (zimní spánek). V jejich domovině mrzne taky, ale u nás, kde se střídají oblevy a mrazy... pokud bude -10 celou zimu je to pro ně lepší, než výkyvy teplot.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.6 (?), 25.9.2007 17:30
acer japonicum = měl jsem jich asi šest kultivarů = postupně všechny zahynuly = důvod viz výše = na jaře brzy jdou do mízy a pak stačí malý noční mráz... = už nikdy více do mé zahrady...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
AliceJiraskova - (10) - 15.36 (?), 12.5.2010 13:19
Nám se stalo letos to stejné a to už jsme měli krasavce cca 10 let. Krásně nám zdobil skalku, teď dumám co bude jeho adekvátní náhradou, která by přežila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 12.5.2010 23:43

Mám na dvoře javor dlanitolistý  (Acer palmtum), původně jsem ho měl před domem na osluněném, otevřeném místě a moc mu to nesvědčilo, po zimě byl vždy zpoloviny suchý.Tak jsem ho přesadil na dvůr, kde je chráněný před větrem a v polostínu. Zpočátku byl problém, tvořil se na listech zelený povlak, ale když jsem ho přinutil růst do tvaru stromku (bez vyvazování roste do tvaru keře),aby byla koruna plně osluněná, tak se probral a tvoří mi krásnou ozdobu dvoru.Přes zimu přežil bez problému -23,ale je fakt že poslední mrazík u nás byl tak začátkem dubna.:-).

Javor dlanitolistý
Javor dlanitolistý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.5.2010 10:15

Tak javory mám dva (dám obrázek) - mám je vysazené už jako poměrně velké kusy před třemi lety a kupodivu jsem nezaznamenala, že by měli problém s omrzáním. A to i přes to, že mi na zahradě omrznou kytky, keře, které ostatním v pohodě v našem podnebí vydrží. Může za to asi vichr, který je tu 360dní v roce   Hlavní problém u javorů není omrznutí (tedy u mých javorů) ale houbová choroba, která postupně likviduje celé větve. Hůř je na tom, tady ten červený, co má i pán na obrázku přede mnou. Trochu to držím na uzdě postřiky, ale i tak je to hrůza - vloni mi odešla polovina větví.  Z jara začal hezky rašit a teď už začínám pozorovat svěšování některých výhonků. Máte někdo recept na tohle? Stříkala jsem už dvakrát Kuprikolem (zároveň s broskví)

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 22.4.2013 21:41

Jak vypadají vaše javory? Na jaře byl ten můj červený krásně narašený, teď zatím raší jen jedna spodní větev, po těch pozdních razech. Má ještě šanci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 22.4.2013 21:48

Jsou asi 1,5 cm narašené - jak můj červenozelený, tak kamarádčin oranžový... Letos snad nic nezmrzlo.             Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 22.4.2013 21:58

Tak to ten můj asi zmrznul. Bohužel crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika