Magnolie suché květní pupeny



Janka1 - (2) - 71.26 (?) 
12.4.2012 10:41, zobrazeno: 4946x

Mám druhý rok vysazenou magnolii Soulangiana, ale bohužel nemůžu se dočkat květů. Loni nekvetla vůbec, ale nasadila spustu pupenů. Těšila jsme se jak bude na jaře kvést, chtěla jsem ji ochránit před mrazy tak jsem ji překryla netkanou textílii. Bohužel včera jsem se dívala proč mi ještě nekvete a její pupeny jsou uvnitř suché a drolivé. Takže letos zase nic. Bylo to mrazem nebo je něco špatně? Vypadá to, že listy budou, takže žije.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 164.82 (?), 17.4.2012 20:47

Dobrý den, taky mám tuto magnolii vysazenou, druhý rok po výsadbě ještě nekvetla, třetí už kvetla, ale menší množství květů. Na letošek měla nasazeno hodně poupat, tak sem se už těšila na tu růžovou parádu, ale asi poupata sežehnul mráz v únoru, prosinec a leden u nás bylo pořád 5 C nad nulou a tak byla pořád nabuzená teplem, teď se poupata nezvětšují a po rozloupnutí květu jsem našla hnědé lístečky poupěte, tak asi až příští rok. Obdobně dopadly i růže, které jinak už přezimovaly delší mrazy, ale letošní zima byla pro ně moc teplotně extrémní, dlouho teplo a pak velký mráz, který už nečekaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika