Magnolie, schnoucí listy



host - 114.239 (?) 
3.5.2012 12:35, zobrazeno: 8961x

Dobrý den

Začátkem jara jsem zakoupila Magnolii, listy jí vyrazily hodně rychle, s přicházejícím teplem jsem jí dávala na terasu, kde se jí asi po 10ti dnech začly kroutit listy, žloutnout nebo spíše bělat, a posléze padat. Min. týden jsem jí vysadila ven, kde o všechny listy přišla, ale raší ji listy nové. Přesto mám pocit, že i ty, se kroutí. Jak je možné Magnolii zachránit?Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.163 (?), 3.5.2012 15:57

mohla by to být reakce na příliš silné sluneční záření v kombinaci s tím teplem. Teˇd se má trochu ochladit tak se snad Magnolie lépe aklimatizuje a nové lístky budou v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.16 (?), 11.5.2012 15:30

Schnutí listů je nejčastěji způsobeno nevhodným hnojivem., na magnolii používejte hnojivo bez vápníku, to je jak na rhododdendrony a azalky.Pokud je magnolie na trávníku, kde se používá silné hnojivo, tak se s magnolií rozlučte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 11.5.2012 16:25

Taky myslím, že pokud byla koupená v nějakém hobbymarketu musí se přizpůsobit novým podmínkám. Jiank já je hnojím kompostem smíchaným s rašelinou, když byly mladé tak i tím zmiňovaným hnojivem na rhodod. O jakou magnolii se jedná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika