Magnólie - poraďte prosím



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
7.5.2014 10:26, zobrazeno: 6018x

U Soulangeany mám několik větví těsně nad zemí a nemohu se rozhodnout, jestli je nyní po odkvětu ořežu, nebo je pohřížím do trávníku k zakořenění.

frown

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 7.5.2014 12:32

A co to udělat ve stylu královny Koloběžky První?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.107 (?), 7.5.2014 12:54

? naříznout šikmým řezem, do rány dát zrnko pšenice (nebo stimulátor a kamínek, aby se rána nezavřela), na to bačkoru z rašeliny, zabalit do nějaké folie, utáhnout z jedné strany pevně, aby z balíčku nevytekla po zalití všechna voda, na druhé straně tak aby šla eventuelně doplnit voda. Jak se ukáží kořínky odříznout a dát zakořenit do hrnku. Bude to ve stínu pod keřem, ani to nebude moc vidět, trávník budete moci sekat,... Ivan 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.5.2014 13:27

Tady jde o to, jestli uříznout a mít prostor pro sekačku nebo přitáhnout blíže ke kmeni, kde už není tolik potřeba sekat a tym ty větvičky do 25 mm průměru zafixovat, aby nelezly do šířky.

Právě to řeění namnožit a nehřížit je to nejhorší.  Trvá taky dva roky a překáží při sekání více než to pohřížení do mísy s šafrány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 7.5.2014 13:47

Stando, rozhodněte se podle toho, jestli chcete (potřebujete) mít nové rostliny. Pokud tam máte pod stromem mísu, tak bych hřížila. Zájemci se vždycky najdou...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.5.2014 14:05

... Zájemci by byli spíše o M.Suzane a M.Stellata. O v našich podmínkách nejvzrůstnější M.Soulangeana asi také, ale už jenom kontejnerování a udržení rostlinky do doby, než bude mít někdo vážný zájem je jednodušší u malých cv. No mísa to není v pravém slova smyslu, je to nejstinnější místo, kde je tráva řídká, s malými přírůstky a v ní jarní cibuloviny, které zatahují často už před olistěním stromu/keře.

Sama to určitě znáte, paní Lído,  oči by kupovali, ale zahrada není z gumy (natahovací).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 7.5.2014 14:17

:-))) bohužel... Když mám nějakou odnož, kterou mi je líto vyhodit, tak obcházím sousedy okolo, jestli ji nechtějí... A díky za gladioly, ta Mirka je červená s čím? Na netu jsem ji nenašla...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.5.2014 14:20

ta Mirka je česnek kuchyňský wink Allium sativum

Jinak, Malináče mají už 10 cm letorosty, ale Rajka měla z 80% pupeny květní, tak se modlím, aby ty co se nyní po povolení úvazku probouzejí v patě roubu, byly vegetetivní a nikoliv generativní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 7.5.2014 15:06

Díky - já koukala na číslo na sáčku, ale do sáčku ještě ne.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 7.5.2014 21:46

Taky myslím, že o M.soulangeanu zas tak velký zájem nebude. Zkušel jsem hřížení před několika lety a žádný viditelný úspěch. Mezi tím větve zasílili a drží se nad zemí. Díky mulčování a postříkům udržuji prostor pod stromem bez trávy. Už je ale velká kolem 4 metrů a od jihu stíněná smrky. Dnes už bych ji nevysadil, jsou mnohem vhodnější kultivary. Letos po týdnu kvetení dostala 16.4. ťafku (-6 stupňů) a dodnes je na ní zoufalý pohled.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika