Lýkovec jedovatý - houbovitá choroba



host - 150.232 (?) 
27.5.2015 19:00, zobrazeno: 3664x

Dobrý den, sháním dobrou duši, která má zkušenosti s pěstováním lýkovce jedovatého. Po desítkách let bezproblémového pěstování mnoha keříků této rostliny se od období dlouhých dešťů při povodních na přelomu května a června 2013 začala na listech objevovat houbovitá choroba. Na fotografii je jak počáteční fáze - houba postupuje od řapíku, tak následné rozšíření hnědých skvrn, zavadání a žloutnutí listů. Ve finále keříku opadají všechny listy. Následně keřík obrazí novými lístky, které jsou opět houbou napadeny a takto pořád dokola. Keříky postupně odumírají. Letos jsem při prvním výskytu choroby vyzkoušel postřik kuprikolem, který zdá se šíření houby potlačuje, ale je celkem jasné, že neléčí. Informací na webu jsem našel pomálu, snad postřik Dithane. Lýkovce občas kvetou celou zimu, největší má průměr 180cm, nechce se mi je jen tak odevzdat zase nějaké další "nově příchozí hnusné houbě". Za jakékoli podněty předem děkuji.

napadené listy lýkovce
napadené listy lýkovce
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 178.38 (?), 28.5.2015 6:34

Co to je, bohužel neporadím, sama pořád s nějakýma bojujusad Ale Dithane používám často, na něčem úspěšně, na něčem méně, za zkoušku to však stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika