Listnáč menší kolem 6 m, nejlépe ovocný



nox - (1) - 230.243 (?) 
10.3.2013 20:47, zobrazeno: 2433x

Se zahradou teprve začínám, proto prosím o shovívavost. Hledám vhodný strom na menší zahradu - neměl by být tedy mohutný (kmen bude cca 2,5 metru od plotu). Posloužit by měl zejména jako kryt sousedovic okna v prvním patře - mají výhled přímo k nám na terasu. Výška stromu tedy tak 4, lépe 5 až 6, max 8 metrů. Koruna spíše rozložitá, hustě olistěná (aby skrz ni nebylo moc vidět). Když by byl ovocný bylo by to ideální. Podmínky nejsou nejlepší, takže něco spíše méně náročného. Jsem na Vysočině (550 m), půda těžká jílovitá vlhká. Prostor spíše prosluněný. Uvažoval jsem o mišpuli, ale co jsem viděl obrázky, tak byly spíše menšího vzrůstu kolem 3-4 metrů. Moruše my přišla zas příliš mohutná. Kdoule, nevím, zda by přežila a pak jsem ještě někde narazil na muchovník stromový, ale netuším jak vypadá vzrostlý strom. Nemáte někdo nějaký zajímavý tip? Moc děkuju! Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 194.194 (?), 11.3.2013 8:36

Dobrý den.Asi bych taky zohlednila aby nebylo malé ovoce pak spadané na zemi a tím pádem vosy atd. Co jabloň, krásně kvete a na podzim pak budete mít jablíčka?.-)Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika