Liliovník



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
17.4.2014 17:16

Taky bych to viděl na omrznutí. U mě takto omrzá každý rok při pozdních mrazících. Přes zimu už ho dávám do zábalu (první dvě zimy ne a umrzl skoro až k zemi - a to už měl tak 120 cm, když jsem ho sázel). Stačí na to nepatrný mrazík. Teď jsem se byl podívat na zahradě a zatím mám po včerejší noci sežehlé jen nejrozvinutější lístky.

Ty hnědé trhlinky bude ale něco jiného. Nemáte fotku? Něco podobného se mě dělá na jedné magnoii vždy začátkem léta. Vnitřek listu jakoby vypadne a zůstane jen okraj a uvnitř síť žilnatiny. Zatím to neřeším, protože kvete. Po pravidelných letních kroupách by stejně vypadala podobně...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 143.30 (?), 17.4.2014 15:38

A dá se přípravek použít i teď na jaře na mladé listy? Nepoškodí je to ještě víc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 155.121 (?), 17.4.2014 15:52

Určitě lze a i zálivka. Vyčkejte, třeba bude mít někdo z diskutujících zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.30 (?), 17.4.2014 16:00

Dobře, každopádně Vám děkuji za ochotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.4.2014 17:16

Taky bych to viděl na omrznutí. U mě takto omrzá každý rok při pozdních mrazících. Přes zimu už ho dávám do zábalu (první dvě zimy ne a umrzl skoro až k zemi - a to už měl tak 120 cm, když jsem ho sázel). Stačí na to nepatrný mrazík. Teď jsem se byl podívat na zahradě a zatím mám po včerejší noci sežehlé jen nejrozvinutější lístky.

Ty hnědé trhlinky bude ale něco jiného. Nemáte fotku? Něco podobného se mě dělá na jedné magnoii vždy začátkem léta. Vnitřek listu jakoby vypadne a zůstane jen okraj a uvnitř síť žilnatiny. Zatím to neřeším, protože kvete. Po pravidelných letních kroupách by stejně vypadala podobně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.30 (?), 17.4.2014 17:52

Dobrý den, nevím, jestli je to dobře vidět - ty lístky jsou ještě malé. Vypadá to nějak takhle, akorát si to představte na listu normální velikosti, postupně se to rozšiřuje a lístek usychá a opadává.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 18.4.2014 7:26

Tak to bude něco jiného. Ta skvrna ve středu listu je až do černa. Než se začneme bavit o houbách, není stromek přelitý, má dobré odvodnění? Já jsem k svému musel dodělat odvodnění výsadbové jámy (ale mám velmi nepříznivé půdní podmínky). Po dešti zůstávala voda po okrajích jámy a stromek neprospíval (i nějaké listy odpadly, už jsi ale nepamatuji jejich vzhled).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.30 (?), 18.4.2014 10:24

Přelitý by neměl být, ale taky mě napadlo jestli není ve špatné půdě nebo tak něco, otázka je jak by se to dalo vyřešit. Třeba ho trochu přihnojit nebo nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.4.2014 11:05

Půdu potřebuje vzdušnou mírně kyselou asi tak jako všechny příbuzné šácholany (magnolie).  Důležité je i neutopit kořenový krček v sléhavé zemině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika