Latnatec



host - 248.134 (?) 
21.5.2008 11:29, zobrazeno: 26397x

Dobrý den, už jsem v příspěvku "Dotaz" vysílala SOS ohledně Latnatce.Ale jelikož je to přehlédnutelné, píšu nové téma.Prosím poraďte, kdo máte zkušenosti s jeho pěstováním.Teď mě jen zaskočila sousedka, které jsem se šla pochlubit, má ho už třetí rok v zahrádce, bez nějakého zvláštního zazimování, to ji letos zajistil ježek.Tak teď opravdu nevím, do země nebo do květináče?Když do květináče, jakou zeminu?Přeju hezký den Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 229.90 (?), 21.5.2008 11:46

Dodrý den,

Zpododěr, nebo také latnatec patří k nejkrásnějším, opravdu modře kvetoucím keřům. Poddruh repens je pro naše klima jeden z nejotužilejších, přesto mu musíme zajistit zimní ochranu. Jedná se o nižší keř, jehož nové větvičky se rozrůstají do stran a jsou spíše svěšené. Dokáže za relativně krátkou dobu rozrůst v hustý, stálezelené porost o šířce až 2m. Ke konci jara jej zdobí blankytně modré laty hojných, drobných květů. Obvejčité až kulaté listy jsou sytě až tmavě zelené, lesklé, 1-2 cm velké. Pro dobrý růst potřebuje dobře odvodněnou, ale nevysychavou zem bohatou na živiny. Zem nesmí být vápenitá. Zimní ochrana: dobře zamlčujte kořeny silnou vrstvou kůry a po dobu nejhorších mrazů rostlinu přikryjte chvojím nebo bílou textílií. Ale nikdy ji nenechávejte přikrytou příliš dlouho, aby neodvykla slunci, jež by později spálilo listy. Pokud bude pod sněhem, je chráněná dokonale. Rostliny s kmínkem na zimu přeneste do chladné a bezmrazé světlé místnosti.

Snad Vám to pomůže.Hezký den L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.134 (?), 22.5.2008 9:44

Děkuji za info. Hezký den Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.230 (?), 24.5.2008 22:34

Dobrý den, taky jsem si pořídila ceanothus concha - to bylo na margo mých toulek po londýnských parcích. Tam je hodně k vidění v zápoju mezi kytkami, resp. málem skalkami. Ale poblíž Regent Garden je k videní i jako úplně velký - cca 6-7 m vysoký strom velice hezký a pravidelného růstu, co mně velice udivilo vzhledem k jeho zatřídění mezi keře. Dokonce na popisce byl označen i jako " climbing " - čili možnos úvazů na treláži. Mám ho v záhonu - hodně slunce, ale i dosti vlhká půda - , je zamulčován, tak uvidíme, co zvládne. jinak v Anglii je pořád vlhko, a vypadají dobře - tak se dosti divím, že nemá rád vlhkou půdu. Na druhou stranu je pravda, že mrazy jsou tam mírnější- Přeji s ním Vám - i sobě - hodně štestí. Taky Jana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
BlankaL - (1) - 199.50 (?), 1.7.2008 8:22

Dobrý den, latnatec kultivar Concha mám od jara 2006. Celou dobu ho mám venku, nijak ho na zimu nezakrývám a za ty 2 roky mi z původních asi 20 cm výšky vyrostl do 1,5 m a krásně kvete. Teď se všude dočítám, že u nás nepřezimuje venku, tak nevím jestli to bylo mírnější zimou nebo jestli je odolný.

Latnatec - jaro 2008
Latnatec - jaro 2008
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.121 (?), 2.7.2008 7:44

Tak to je nádhera!!! Já ho zatím přesadila do většího květináče, nějak se ho neodvažuju v tomhle počasí dát do země, nerada bych o něj přišla. Ještě dotaz, máte pod tou mulčí černou folii? Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 199.50 (?), 4.7.2008 8:02

Dobrý den, folii tam nemám, jen asi 10 cm vrstvu mulčovací kůry.Loni jsem dokonce keřík ani neostříhala, protože až letos jsem se někde dočetla, že se má po odkvětu ostříhat. Ostříhala jsem ho proto až na jaře a přesto takhle krásně vykvetl. Teď se ho chci pokusit i nařízkovat, tak jsem zvědavá, jestli se mi podaří namnožit si ho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.240 (?), 27.3.2014 9:35

Teda ten je nádherný, ten si určitě pořídím. Stále u vás tak nádherně přežívá??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.13 (?), 6.6.2016 21:26

Můžete prosím napsat, odkud ho máte nebo kde se dá sehnat? Já ho zoufale sháním už rok. Děkuji Fialová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 108.63 (?), 15.5.2017 16:15

Letos jsem latnatec koupila v zahradnictví v Jevanech jako stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika