Krásnoplodka (Callicarpa bodinierii var. ´Profusion´.)



Stránky: 1,  2   
host - 90.250 (?) 
19.2.2013 20:25, zobrazeno: 14086x

Dobrý den, chtěla bych zakoupit tento keř. Informace o pěstování se dost rozcházejí, prosím tedy o vaše zkušenosti ohledně pěstování. Nevíte, jestli nejsou plody jedovaté? Zatím jsem se to nikde nedočetla a mám malé dítě. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 19.2.2013 21:04

Mám ji tři roky, zatím vždy v zimě (přes nahrnutí listí na spodek rostliny) vždy zmrzla téměř k zemi, takže ani nekvetla sad...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 19.2.2013 21:08

Ohledně plodů to lze na netu najít : nejsou pro člověka jedovaté, ale ani jedlé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.250 (?), 19.2.2013 21:34

No vidíte, přitom píšou, že pokud namrzne, spolehlivě obrůstá a ještě ten rok kvete a plodí. Tak to jste mě moc nepotěšila sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 19.2.2013 21:48

Mm, vyroste pak tak do 90cm, ale nekvetla a neplodila (i když má kvést na novém dřevě) - a to mám dvě u sebe.  Ale ty poslední zimy byly kruté, tak se třeba letos dočkám cheeky...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.250 (?), 19.2.2013 22:26

Tak to vyroste dost, to je divný.. Je-li rostlina dvoudomá, jak jsem četla, nemůžete mít 2 samceangry? Tedy pokud nemáte přímo Profusion, ta by měla být samosprašná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 86.78 (?), 19.2.2013 23:41

Před 5-ti lety jsem zakoupil odrůdu Profusion, od prvního léta pravidelné kvetení a fialové plody, zcela bez nároků na půdu a umístění/zahrada kolem 350 m n.m./,výška do 60 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 20.2.2013 0:08

Není dvoudomá, je jen cizosprašná. A protože nevím, jestli to je Profusion (1 ks mám to sice ze zahradnictví, ale měli psané jen "krásnoplodka" a druhou mám vypěstovanou z řízku uďobnutého ve městě), mám dva kousky u sebe, aby se opylily. A ta ze zahradnictví v době koupě plody měla.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.78 (?), 20.2.2013 0:36

Když jsem zakoupil dalšího jedince odrůdy Profusion, vysadil v těsné blízkosti prvního keříku, mělo to prokazatelně pozitivní efekt na tvorbu plodů obou rostlin, při druhé zimě došlo k totálnímu vymrznutí mladšího keříku-zvažte zimní ochranu Vašich krásnoplodek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 20.2.2013 8:05

Dobrý den. Je to jak píšete. Není ani dvoudomá a ani cizosprašná, jen má výrazný kladný vliv na plodnost to, když vedle vysadíte více keřů.  Za sebe napíšu, že jako zahradník jsem 3 keře vysadil jen jednou a to na výslovné přání majitele nemovitosti. Po uplynulé zimě tam nezůstala ani jedna rostlina, i když byly všechny pečlivě nakryté zimním krytem. Pokud někde v pohodě roste a plodí, je to vhodný stanovištěm. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika