Kořeny šeříku



Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?)
28.2.2008 10:40

Protože začalo být hezky, tak jsme se pustili do úpravy zahrady po zimě.Schválně jsem odhrnul kůru a mulčovací tkaninu a kořeny tam jsou.ale plazí se pod tkaninou a po různé vzdálenosti se více zavrtávají do hlíny.Máme 6 druhu různých šeříků/plné/ a je skutečností,že někde je kořenů  více.Mulčovací tkaninu máme silnější,dle odhadu může mít 2 až 3 mm.Raději jsme dali silnější, aby nějáký čas vydržela..Je tedy možné,že to může být druhem keře a nebo tloušťkou tkaniny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 44.120 (?), 20.2.2008 13:22

Šeřík mám zasazený tak jako vy a problém z výhony mám. Tak je stříhám a stříhám a...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 20.2.2008 15:02

Sklon k odnožování a tvorbě výmladků bude asi u různých šeříků různý, podobně jako třeba u myrobalánů. Před 30 lety jsem koupil štěpovaný žlutý šeřík (byl spíš špinavě bílý), podnoží byl fialový. Sem tam pustil odnož a to jen těsně u paty stromku. Kousek od něj roste podbný, modrý, v okruhu 2m od kmene les výmladků. Před sousedním domem stojí starý šeřík - kmen asi 35 cm v průměru - neodnožuje vůbec. Časté sečení (tráva je přeci jen rychlejší) je jakýmsi řešením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.203 (?), 20.2.2008 17:25

Jen malá poznámka - to, že jste nedali kůru až ke kmínku je dobře, je to základní pravidlo při mulčování. Pokud jí někdo sype až na kmínek a jěště k tomu v silnější vrstvě jenom připravuje podmínky pro infekci stromu různými plísněmi a houbami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 20.2.2008 23:12

Děkuji panu - host 151.203, že uvedl o kůře, že se nesmí dávat až ke kmínku. Jsou lidé, kteří si myslí, že když ostatní keřům to neškodí, mohou se přihrnovat i šeříky. Chtěl bych ještě dodat, že hodně zahradkářů mají na svých zahradách někde u keřů či roslin nasypanou kůru. Málo kdy ví, že je nutno tyto keře či rosliny ze začátku, co k nim byla dodána kůra, hnojit a to častěji jinak mohou uhynout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 28.2.2008 10:40

Protože začalo být hezky, tak jsme se pustili do úpravy zahrady po zimě.Schválně jsem odhrnul kůru a mulčovací tkaninu a kořeny tam jsou.ale plazí se pod tkaninou a po různé vzdálenosti se více zavrtávají do hlíny.Máme 6 druhu různých šeříků/plné/ a je skutečností,že někde je kořenů  více.Mulčovací tkaninu máme silnější,dle odhadu může mít 2 až 3 mm.Raději jsme dali silnější, aby nějáký čas vydržela..Je tedy možné,že to může být druhem keře a nebo tloušťkou tkaniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.213 (?), 6.3.2008 13:32

Stejný problém se šeříkem řeším i já. Před třemi lety jsem položila mulčovací plachtu kolem jednoho šeříku. Jeden rok byl od kořenů pokoj, ale po dvou letech se začala plachta nadzvedávat a když jsem ji oddělala, byla pod ní spousta nových výmladků. Ty jsem ostříhala. Co se týče schopnosti tvořit výmladky jsem četla, že odrůdy šeříku roubované na podnož šeříku obecného hodně tvoří odnože, ale odrůdy šeříku roubované na podnož šeříku čínského odnožují buď málo nebo vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 22.3.2008 16:12

Kořen je třeba 10 centimetrů v hlíně, ale odnožuje. Odnož poroste pořád, protože tam pořád zůstává v zemí ten dřík, ze kterého vyrůstají pupeny. Odnožování se dá zlepšit, když se proudem vody z hadice ten dřík s kořenem odhalí a na kořeni potom odřeže na kroužek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika