Kastanovnik



host - 46.224 (?) 
28.6.2015 12:31, zobrazeno: 6152x
Dobry den, Netusite co je s mym kastanovnikem? Mam jich vice, vsechny rostou jak z vody, jen tento po zime nevyrasil, listy vyhnal az ze spicich pupenu. Ale listy se uplne nevyvinou, jakoby se zaseknou v pocatecni fazi raseni a zustanou male a nevybarvene. Jinak strom je stale zivy, rasi dalsi listy, ale vsechny jsou na tom stejne, viz foto.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 178.38 (?), 28.6.2015 14:00

Podle té palmy vedle... vy je máte doma?indecision Nestříknul jste ho omylem nějakým Roundupem? Mám kaštanovníky dva větší stromky a i když moc nerostou a jinak má v zahradě snad každá kytka svého škůdce a chorobuno tohle na nich kupodivu nemámwink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.125 (?), 28.6.2015 15:43
Nene, jsou venku, jen vedle je na letnim byte cykas:). Herbicid urcite ne, chemii se snazim nepouzivat. Rad bych mu pomohl, vloni po jarni vysadbe byl krasny, letos mi provedl toto. Zatim jsem mu jen ustrihl suche vetvicky a ted dumam, co mu vlastne je.... A jestli to nechat na prirode, ci necim postriknout, prihnojit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 28.6.2015 21:20

Podle barvy listů, bymu mohl chybět dusík, nemáte ho korovém mulči? Měla jsem zamulčovanou celou zahradu a rostlinám se vůbec nedařilo, protože rozkládající se mulč odebírá dusík. Pohnojila bych Cereritem, tím určitě nic nepokazíte. Záměrně nepíšu NPK, nebo rohovou moučku - kdyby to byl jiný prvčk, v Cereritu je myslím většinawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 28.6.2015 21:20

Jiný prvek...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.125 (?), 29.6.2015 1:08

Neco malo mulce tam mam, ale nevim nevim jestli to bude ta prava pricina. Prece jen ve stejnych podminkach mam dalsi kastanovniky a u nich zadny problem, naopak krasne prirustaji.  Obavam se spise nejake nemoci  - prece jen problem vznikl uz pri raseni na jare, kdy najednou zaschly (nevymrzly) uz narasene pupeny a vyrasily pozdeji az spici pupeny.  Spise to je o tom, jestli dat stromku jeste sanci a cekat na zlepseni treba i do pristiho roku, jestli a co pro to zlepseni stavu udelat a nebo stromek vyhodit a zasadit na stejne misto jiny (pokud to je ovsem nejaka nemoc, tak nevim zda by se neprenesla). Jine misto zvolit nechci, je soucasti vetsi aleje s pevne danymi rozestupy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 29.6.2015 5:54

Pod mulčem se dějí věci! Hniloba, plísně+živočichové méně prospěšní, než milé dešťovkycrying. Odhrábněte, přičichněte, uvidíte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.7 (?), 30.6.2015 9:24

Tak to je téma na diskusi jako hrom: Jak tedy chránit proti plevelu plochy třeba s výsadbou čarověníků? Před dlouhou dobou jsem se na to, jaký vliv má mulč na půdu, zde ptal a nakonec nebyla žádná odpověď. Mám na zahradě zřejmě doubrou půdu a hejna dešťovek, ale taky čarověníky... A nechci jen plevat a plevat a plevat, tak některé polochy mulčuju ale s obavami, že vyháním dešťovky a tím zhoršuju půdu... Máte prosím nějaké poznatky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 29.6.2015 14:26

Pokud víte, kde jste je kupoval, tak se obraťte na Státní rostlinolékařskou správu (SRS) s dotazem, jestli se nejedná o rostliny, které byly kvůli jisté karanténní chorobě stahovány z prodeje. Pak by jste měl nejen ověřeno o co se jedná, ale i v případě nepříjemné zprávy nárok na vrácení zaplaceného obnosu.

více snad tady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.125 (?), 29.6.2015 21:33
Vosicky to snad nejsou, kupoval jsem je za par korun v lesoskolkach, ktere si je samy pestuji:). Uvidime, prihnojim, zkontroluju pripadnou hnilobu a dej se vule bozi.... A nebo stromek vztekle vyhodim a na podzim dam novy:).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika