Je to bougainvillea?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 153.77 (?) 
12.10.2012 22:57, zobrazeno: 21321x

Roste to ve francouzském Tours před vlakovým nádražím a koncem září 2012 to takhle kvetlo, připomínám, že tam byly noční teploty asi 6 stupňů, ke konci týdne dokonce ráno lehká jinovatka:-) Myslel jsem, že je to bougainvillea, ale už mám vážné pochybnosti...


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.245 (?), 12.10.2012 23:04

Jsem přesvědčen, že to bougainvillea není, ale co by to mohlo být si nevzpomenu. Chtělo by to detail větvičky s květenstvím.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.77 (?), 12.10.2012 23:10

Myslím, že lepší detail asi nemám, bohužel..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.245 (?), 12.10.2012 23:29

Tak jsem se k ěčemu dopátral.

Prozatím dám jen iniciály vědeckého jména : L.i.

To pro další pátrače, jestli se dopracujeme ke stejnému výsledku.

Dobrou noc.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 12.10.2012 23:49

Než jsem si to potvrdila na google, tak jste to napsal, také si myslím, že to je ona - i podle kůry a listů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 13.10.2012 7:44

Letos jsem ji sázel k jižní zdi, tak jsem zvědavý, jak zvládne zimu. Kvetla celý srpen a září. Teď už ji mrazíky trochu ožehly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.152 (?), 13.10.2012 9:45

Beny, prosím, podělte se na jaře o zkušenosti s přezimováním. Samozřejmě nejlépe s fotkou aktuálního stavu dnes a po zimě.

Tímto vyzývám také ostatní pěstitele lagerstrémií, aby sdělili své zkušenosti a poznatky. Předem děkuji.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.152 (?), 13.10.2012 10:53

Ještě doplním drobnost: většina území Franncie (včetně zmíněného Tours a Paříže...) spadá - jak jsem si na mapě vyhledal - do klimatické zóny 8, tedy s průměrnou minimální teplotou cca 6,5-12°C.

Většina ČR je v zóně 6 tedy cca -18--24°C, nejteplejší ostrovy - teplé vinorodé oblasti - v zóně 7 - cca -12 až -18°C; vyššía chladnější polohy jsou zóna 5. (Údaje jsou orientační).

To uvádím jen pro porovnání, jaký je rozdíl teplot tam a zde.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.77 (?), 13.10.2012 17:30

Také upřesním. Konkrétně v Tours byla letos v září mnohem větší zima než tady, noční teploty odpovídaly nočním teplotám v Orlických horách, navíc tam je zřejmě velmi často nepříjemný vítr už od Atlantiku, cítili jsme ho nejméně 4-5 dní nepřetržitě 24 hodin, z toho jeden den nám málem povalil stan... A taky mě mate, že u Lagerstroemie se uvádí výška 1-2 metry, ale tyhle byly mnohem vyšší než například autobus.  Neboli - nebál bych se to pěstovat ani v Orlických horách pod sněhem  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.95 (?), 14.10.2012 11:46

V domovině a tam, kde lagerstémie vydrží bech zimní ochrany se u nic uvádí vzrůst 6 m.

V našich mrazových podmínkách bude lagerstémie každoročně namrzat a bude potřeba ji stříhat do nenamrzlého dřeva, tedy skoro až k zemi. Tím pádem bude odpovídat i výška, kterou za ten rok doroste - okolo 1,5-2 m. Tak si vysvětluji rozdíl mezi Havlisem uváděnou výškou a mezi Vaším pozorováním v Tours.

Lagerstrémie - i podle Vašho pozorování - kvete v pzddním létě, tedy na letos vyrostlých výhonech a tak jí každoroční hluboké sestřižení na bohatosti kvetení neubere.

Josef.

P.S. Rozdíly v počasí: zde bylo v lednu či únoru. V Izraeli - tedy ve Středomoří a o nějakých tisíc kilometrů jižněji - dělali sněhuláky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika