Javor dlanitolistý



host - 213.5 (?) 
5.5.2012 11:07, zobrazeno: 10000x

Dobrý den. Ráda bych se poradila ohledně javoru dlanitolistého. Moc se mi líbí a ráda bych si ho pořídila, ale bohužel ho mohu vysadit pouze na slunném a často i větrném místě. Většinou se dočítám, že je lepší polostín a chráněné stanoviště. Myslíte, že by mohl vegetovat i na slunném místě, nebo raději nemám výsadbu ani zkoušet? Moc děkuji za každý názor. S pozdravem Žaneta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 223.130 (?), 5.5.2012 12:42

Mám javor dlanitolistý, který jsem prvně zasadila na slunné stanoviště. Moc mu to tam neprospívalo, měl listy spálené od sluníčka ikdyž jsem ho přes poledne přistiňovala slunečníkemsad. Po roce jsem se rozhodla ho přesadit. Je v polostínu, slunce na něj svítí až odpoledne a jen z části a teprve teď se krásně rozrostl a je vidět, že mu to moc prospívá. Takže pro javor volit raději polostínsmiley. Myslím že větrné místo by nemělo vadit. S pozdravem Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.7 (?), 6.5.2012 18:45

Japonských javorů jsou spousty a svými nároky se liší. Víte jaký kultivar chcete vysadit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.7 (?), 6.5.2012 19:20

Obyčejný acer palmatum, na plném slunci celý rok, bez poškození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.7 (?), 6.5.2012 19:22

+foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.5 (?), 9.5.2012 6:28

Děkuji za tipy, chtěla bych však javor zbarvený do červena, aby byl nějaký kontrast. Výškově spíše střední - tak do 3 metrů. Už začínám přemýšlet i o jiném rostliném druhu, který by byl zbarven do červena, ale snese slunce. Ale když ty javory jsou tak krásné sad. Možná kouknu i po žlutavém zbarvení. Žaneta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.36 (?), 9.5.2012 14:15

Zkuste si vygooglit acer palmatum Shaina, menší vzrůst, klasický "palmatum" červený list. Ze žlutolistých bych si dovolil doporučit tak maximálně acer palmatum Jordan, který snese hodně slunce ale třeba Orange Dream naše letní slunce spolehlivě spálí. Možná byste se mohla taky podívat na fagus sylvatica purpurea nana, tento buk je taky hezky červený a celodennímu slunci je odolný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.5 (?), 15.5.2012 16:17

Jééé, děkuji moc za tipy, určitě se podívám. Žaneta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika