Javor dlanitolistý?



host - 47.136 (?) 
31.8.2011 18:59, zobrazeno: 11246x

Zdravím všechny,

mám prosbu, koupil jsem si na podzim javor (už bez listí) měl to být Seiryu a vyrostlo z toho viz foto. Nevíte někdo, co by to mohlo být?

www.hradba.cz/obrazky/Javor/P6051390.jpg

www.hradba.cz/obrazky/Javor/P6261397.jpg

www.hradba.cz/obrazky/Javor/P6261398.jpg

Roste vcelku bujně, na podnoži, velikost největšího listu je asi 10 cm.

Díky R.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 210.139 (?), 31.8.2011 21:18

Pane R., s odrůdou Vašeho javoru Vám, bohužel, neporadím, ale zeptám se: co je to za keře v jeho pozadí? Zvláště ten vlevo. Listy nepoznávám. Pravý se mi zdá jako trojpuk - Deutzia, ale mohu se mýlit.

Odrůd javoru dlanitolistého jsou jistě stovky, možná i tisíce. Relativně častěji pěstovaných bude nejspíš několik desítek odrůd. To bude těžké hledání. A co poptat se tam, kde jste jej koupil. Třeba tam budou mít ten Váš i správně označený. Nebo projít větší množství prodejních zahradnictví a zahradních center, kde tento sortiment (javory ve více odrůdách) nabízejí. Případně zjistit dodavatele a poptat se na jeho sortiment...

Úspěšné hledání Vám přeje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.122 (?), 3.2.2012 16:44

Dobrý den, já bych řekla, že ten Vámi dotazovaný keř na pravé straně je pivoňka :) Mám jich pár na zahradě.

Klára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.225 (?), 31.8.2011 21:23

Jediné, co se v tomto případě dá říct 100% je to, že to Seiryu není. Bohužel je pravdou, že řada prodejců, včetně hobby marketů zvučných jmen, opatřují prodávané rostliny označením hlavně podle toho, jestli cena na pásku, je požadovanou cenou prodejní, pojmenováni je druhořadé, bohužel. Vypátrat, jaký javor máte na zahradě, považuji téměř za nemožné. Existují anglicky psaná fóra, kde se tyto otázky diskutují a jak bývá zvykem, názory se liší. Mám za to, že Váš javor nějakým kultivarem acer japonicum, ale víc Vám neporadím, snad jen to, že můžete počítat s rychlým růstem, klidně i přes 6 - 8 metrů, dle podmínek, slušnou odolností plnému slunci a na podzim Vám může být odměnou překrásné zbarvení. Připojuji obrázek s variabilitou listů acer japonicum, které vznikají vzájemným "křížením". To jen pro úplnost a snžší orientaci toho, co všechno se může pod jedním označením skrývat.

acer japonicum
acer japonicum
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.225 (?), 31.8.2011 21:41

omlouvám se všem češtinářům ale psal jsem to rychle, moc rychle...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.136 (?), 31.8.2011 22:33

Díky za info, co to je za odrůdu už asi nezjistím, je to z výprodeje za pár korun. Ale taky si myslím, že to bude nějaký větší druh (něco jako Osakazuki). V pozadí je pivoňka.

Radim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 161.124 (?), 1.9.2011 5:49
O.K. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika