Japonský javor



Stránky: 1,  2   
houba79 - (17) - 137.83 (?) 
19.8.2015 16:22, zobrazeno: 11671x

Dobrý den,

mám japonský javor Dissectum Garnet. Je to zatím malý cca 60cm vysoký stromek. Teď jsem se vrátila z dovolené a pod stromkem leželo 6 ulomených větviček (některé i silnější přímo od kmene). Je možné, aby větvičky ulámal silný vítr nebo déšť, který byl o víkendu? Máte s tím někdo zkušenosti?

Ptám se proto, že sousedi mají z druhé strany plotu basketbalový koš a dost často k nám (přímo tam kde je ten javor) hází ty těžké míče. Už jsme kvůli tomu měli konflikt. A teď nevím, jestli mám být naštvananá na sousedy nebo to nechat být, protože za to nemůžou :-)

Děkuji L.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 112.7 (?), 19.8.2015 18:48

Vašemu pohledu rozumím... ale kdo za to může, to nevím a nedokážu posoudit... Těžký sníh mi před časem rozrazil 2 nízko roubované javory. Nicméně nebojte se, javory se prostřihávají a tvoří se koruna... a jsou schopné vytvořit pupen (a následně větev) i v "dřevě"... Spíše se letos jeví, jako negaitivní, kruté sucho... ale pokud má Váš javor dost vláhy, tak ztráta větve nebo větví, nemusí být fatální a měl by to rozdýchat, i když... tady, na severu mi letos umřely dvě dissecta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
houba79 - (17) - 137.83 (?), 19.8.2015 19:08

Je mi jasné, že pravdu se asi nedozvím. Vím, že sníh dokože větvičky polámat, tak mě napadlo, jestli je možné, aby je polámal i silný vítr či déšť. Přijde mi, že ten javor takový "křehčí" než jiné stromky, co mám na zahradě...

Zalévám poctivě, tak snad časem znovu obrazí.  Ale mrzí mě, že jsou pryč větve, které měly tvořit kostru stromku (chtěla jsem takovou větší bonsaj). Už na jaře mi sousedovic dětičky ufikli levou půlku a pracně jsem se snažila to nějak napravit a teď tam mám takové olámané koště, že se mi z pohledu na něj chce brečet.

Ještě bych měla jeden dotaz - neznáte někdo druh japonského javoru, který by byl červený celý rok a byl menšího vzrůstu, tj. max. 2,5 metru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.7 (?), 20.8.2015 20:28

Existuje javor acer palmatum Shaina, to je opravdu zakrslík a s malými listy. Dá se v hobby marketech občas zakoupit, i když v posledních letech to není zrovna se šíří nabídky zrovna nejlepší. O něco silněji roste Acer palmatum Skeeters broom, a podobný je i Pixie. Jsou i další a další, ale ty jsou už obtížně dostupné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.7 (?), 20.8.2015 20:33

A ještě Aratama, a Brandts dwarf, a taky snad ještě Peve Dave, ale ten se už může docela rozrůst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
houba79 - (17) - 137.83 (?), 5.9.2015 15:55

Děkuji. Zkusím dohledat, ale jak jsem poslední dva roky při zakládání zahrady objížděla zahradnictví, tak mám pocit, že na tyto jsem nikde nenarazila. No, třeba budu mít štěstí smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 5.9.2015 22:05

Shaina se dá sehnat v e-shopech na netu, ale cca 540,- Kč, což mne zatím odrazuje  :-((                   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.246 (?), 26.10.2015 0:14

Po čase jsem se dostal opět na zahradu, kde je javor acer palmatum Shaina. V zemi je cca 3 roky, přírůstky jsou minimální, olistěn je však bohatě. přikládám 2 fota dokládající velikost cca 1m a "velikost" listů.

Shaina 1
Shaina 1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.246 (?), 26.10.2015 0:17

a ještě listy.

Shaina list
Shaina list
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.101 (?), 26.10.2015 13:07

Je nádherný! Tiše závidím...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika