Japonská vrbička - množení



Stránky: 1,  2   
host - 147.207 (?) 
7.5.2014 17:29, zobrazeno: 49837x
Dobry den, chtel bych si namnozit Japonskou vrbicku sam, ale poradne nevim jakym zpusobem se to provadi... a proto se obracim na nejakeho sikovneho cloveka, ktery jiz s timto ma nejake zkusenosti, prosim...? Take by me velice zajimalo, proc je tak dulezite roubovat tuto vrbu, kdyz clovek chce vypestovat vrbicku to tvaru stromku... to nejde i bez roubovani?? A kde vubec sehnat rouby? P.S. Dnes mi prisla objednavka teto vrbicky ze Starklu a je to hruuuza! Je ve forme maleho oskliveho keriku a 3/4 keriku je uschla/mrtva (a prepravou to urcite nebylo). Proto si chci vypestovat vlastni exemplar od uplneho zacatku... Dekuji, Pepa
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 240.18 (?), 8.5.2014 21:04

S množením bohužel neporadím, ale pokud vám přišla ve špatné kvalitě od Starkla, reklamujte ji, prý se staví k takovým případům čelem a často posílají nové rostliny, a v lepší kvalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 8.5.2014 22:21

Já jsem si vrbičku namnožil z odřezků, které zůstaly po ostříhání většího vrbového stromku. Zapíchal jsem je do řádku do nepříliš úrodné půdy v polostínu a pořádně zalil. Některé uschly, ale většina se jich ujala a rostla, až z nich byla 1 m vysoká stěna. Z takto vzrostlých prutů jsem si pak vybral jeden rovný, který si tvaruji do podoby stromku, takže to jde i bez roubování, ale samozřejmě to chce svůj čas jako všechno. 

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 8.5.2014 22:32

V literatuře udávají, že jako neroubovaný stromek na vlastních kořenech je náchylná k vymrzání.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 9.5.2014 9:29
Na vlastních kořenech mi přežila -34C.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.207 (?), 9.5.2014 12:20
Všem děkuji za rady a reakce k mému dotazu... ;) Před 2 dny jsem sadil 4 letošní výhonky (zcela růžové) z této vrby po ošetření stimulátorem do vlhkého písku... udělal jsem to čistě ze zvědavosti jestli se mi poštěstí a zakoření. (nejsem si jistý jaké je lepší období pro množení - jaro/podzim) Ohledně Starklu - reklamaci uplatňovat nebudu, protože mi to za to nestojí. Cena objednávky nebyla natolik vysoká, abych se s reklamací zabýval... akorát by mě to stalo čas a další peníze. Co mě ale na tom opravdu zamrzelo bylo to, že jsem touto vrbičkou chtěl potěšit svoji maminku ke dni matek, ale s tím co mi poslali to je naprosto vyloučené... :( Děkuji, P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 9.5.2014 13:59
Letosni ruzove vyhonky... aby zakorenily, to chce moc pece. Strcte vetvicku, nejlepe bez listi, tlustou aspon jako tuzka primo do zeme a zakoreni i bez pece. Vzdyt je to vrba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 9.5.2014 15:02

Jakýkoli vyzrálý vrbový prut ponořený bazální částí na čas do kýble s vodou spolehlivě prokoření.Není třeba se obávat, že by ve vodě řízek, neduživá rostlinka shnily.Po vyrašení kořínků přesadit do půdy na trvalé stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.207 (?), 11.5.2014 22:29
Dnes mi moje známá řekla, že vypěstovat stromek japonské vrby z prutu odebraného z naroubované koruny (= větviček při pravidelném stříhání) nelze... nechápu proč, a tak se ptám i Vás... nevíte někdo proč je tak důležité, aby stromek měl vždy naroubovanou korunku, prosím?? Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 11.5.2014 22:53

Proč si nepřečtete příspěvky o něco výše???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika