japonská vrba



host - 248.21 (?)
24.7.2014 12:39

Ano, výhonky z kmínku odlamovat, to je podnož. Jako starší už tam tolik rašit nebude. Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                  
Žlutá konev - (4) - 221.184 (?), 19.8.2011 9:27

Nevím jestli to jsem píšu správně, ale potřebuju poradit!

Mám (měla jsem) překrásnou malinkatou japonskou vrbičku, kterou jsem přesadila ze stanoviště, kde výborně prospívala (a přerůstala), poněvadž se mi tam zdála dost utopená, do miniskaličky, aby byla na vyvýšeném místě. Je to teprve několik dní, ale bohužel se jí přestalo dařit.

Je na slunci, je pravda, že déšť odhalil některé kořeny (to může být problém), snažím se ji chránit mechem, aby zadržoval vlhkost, ale na listech se objevily černé tečky, posléze díry (vypadává pletivo?), listy žloutnou. Víceméně jde o staré listy, ale naproti tomu některé konce výhonů zasychají. Mám ji ostříhat? Nechat? Prosím poraďte:

Celkový pohled
Celkový pohled
detail
detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.60 (?), 28.10.2012 14:46

tak to je nádhera, jak je stará?  jak jste toho docílili? mám tuto vrbičku první rok a asi 4x jsam ji prostříhal, roste krásně .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.39 (?), 24.7.2014 12:36

Mám vrbičku teprve pár dní, pořád je v květináči, než najdu to správné místo pro ní, co mě ale udivilo, že začala rašit i po celém kmínku, to mám pořád ten kmínek hoblovat? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.21 (?), 24.7.2014 12:39

Ano, výhonky z kmínku odlamovat, to je podnož. Jako starší už tam tolik rašit nebude. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.93 (?), 1.8.2014 18:09

Mám dotaz, víte někdo na jakou podnož se japonská vrba roubuje?Mám ji doma už několik let a chtěla bych si ji zkusit naroubovat.Děkuji Pavča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.66 (?), 4.6.2015 20:35
Dobry den, jsem začátečník. Chci se zeptat, koupil jsem si vrbu na kminku, ktery mi prijde docela slabý. Co muzu udelat pro jeho zesílení? razantnejsi rez? Diky Radim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 4.6.2015 21:35

A proč by měl kmínek sílit, když to budete řezat? Zkuste trochu zapojit hlavu, jste-li toho schopen,  a pokusit se najít nějaký důvod, proč by to stromek měl dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.66 (?), 4.6.2015 23:57
Děkuji za impertinentní a nic neříkající reakci. Raději bych radu, zda lze nějak zesílení pomoci či se má jen počkat. V tuto chvíli působí velmi nestabilně a křehce.. Nerad bych, aby ho vítr vyvrátil či zlomil. A logický důvod začátečníka? Např. to, že zesílení kmene u bonsají se řeší takto: K zesílení kmene využijeme "nechtěné větve," a to tak, že je necháme nejdříve bujně růst, pak je odstraníme úplně, zatímco "chtěné větve" pravidelně zakracujeme. Amatérsky v obecné rovině bych čekal, že když odstraním větve, listy, květy, plody, půjde více energie do zbytku rostliny.. Ale nejsem Ferda Mravenec ani Všeználek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.111 (?), 5.6.2015 0:41

Těmhle vrbičkám se zkracují větvičky dvakrát ročně. Zjara hodně nakrátko, aby vytviřily pěkný kulatý tvar, pak koncem srpna na střední délku - ještě udělají bílé špičky a na zimu je menší objem korunky, aby ji sníh moc nezatížil. A zjara opět nakrátko... Kmínek zesiluje průběžně, jak stromek stárne.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.66 (?), 5.6.2015 0:59
Děkuji. Radim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika