Jaký strom?



host - 176.1 (?) 
6.7.2011 20:40, zobrazeno: 7302x

Dobrý den,

prosím o tip - chystáme se pokácet jabloň na zahradě a přemýlšíme, co místo ní.

Chtěla bych nějaký listnatý neovocný strom, který se hodí na malou vesnickou zahrádku s ostatními jen ovocnými stromy.

Pokud vás něco napadne, budu ráda! :-)

Melisa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 209.225 (?), 15.7.2011 18:09

Napadá mne, když vesnická zahrádka tak třeba jeřáb (Sorbus). Dnes je řada kultivarů, které nezabírají tolik místa, třeba sloupovitě rostoucí Sorbus aucuparia Autumn Spire, je zpravidla roubován na kmínku nad 1,5 m. Pokud ale máte i místa nazbyt, je zajímavou variantou Sorbus domestica jeřáb oskeruše s velkými jedlými plody, ten je ale docela velký a má rád teplejší polohy (jižní Morava apod.).Nebo Sorbus koehneana apod.. Dále: Existují kultivary javorů  - acer campestre nanum, opět roubovaný a víceméně s pravidelnou kulovitou korunou, to je ale spíše strom pro formální zahrady, nebo na stísněné městské ulice ale je velmi odolný a snáší i stříhání, nebo Acer campestre carnival - což co do zbarvení už docela exotika, nebo ještě větší výlet do světa javor šedý - Acer griseum.  Teď se určitě rozpoutá řada "opravných" příspěvků, takže do mého příspěvku nikdo nic nenapsal tak jsem alespoň začal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.91 (?), 20.6.2013 14:05

Mám na zahradě již 10 rok jeřáb oskeruši. Pořád někde sháním jak nebo jestli vůbec tento strom nějak stříhat. Nepradítě mi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 20.6.2013 14:56

Dobrý den, my máme na zahradě keř 15 let a netvarujeme ho (na radu zahradníka). Podle mě dostupných informací se jeřáb jako takový moc netvaruje (to se týká keře i stromku), dají se odstraňovat suché větve, případně prosvětlovat koruna. Jinak si myslím, že je nenáročný a zakrácení či tvarování by mu nemělo vadit. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.107 (?), 20.6.2013 14:56

Co jeřabina (třeba jedlá), nebo šeřík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 20.6.2013 15:32

A co zkusit klokoč ("klokočí"), krásně kvete a plody na ozdobu, nebo kdouloň - plody provoní prádlo nebo na zavařeninu? Obojí jsou rostliny s tradicí ve vesnických zahrádkách...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika