Identifikace rostlinek



Stránky: 1,  2   
host - 121.39 (?) 
11.8.2014 9:36, zobrazeno: 12539x

Zdravíčko, potřebovala bych od Vás pomoc ohledně těchto třech rostlin, které bych si ráda pořídila, ale neznám přesné názvy. Na prvním obrázku se jedná o jalovec, kterého má sousedka, sama název neví, dostala ho darem, jak jalovce nemusím pro jejich rychlý růst, tenhle už má cca 2 roky a pořád je takto malý a navíc užasně zbarvený. Na druhém obrázku má být údajně obyčejná thuje, ale i když jsem prošla několik zahradnictví, tento typ jsem nenašla, proto by mi přesný název také pomohl. No a třetí bych si ráda pořídila jako keř, ne ale na tyči jak je na obrázku, potřebovala bych o něm informace jestli může být v polostínu a do jaké výšky se rozrůstá, popř. když budu vědět název, dohledám si to. Děkuji předem za informace. Přeji hezký den

Jalovec
Jalovec
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 121.39 (?), 11.8.2014 9:39

Thuje

Thuje
Thuje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.39 (?), 11.8.2014 9:39

Třetí obrázek

Keř
Keř
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 28.101 (?), 11.8.2014 9:56

Tohle je janovec. Hezky kvete, ale postupně je z toho vyholené roští. Výška cca 1,5 m šířka i 2 m. Zlikvidoval jsem ho. Byl to keř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 11.8.2014 10:33

Manželka ho taky zlikvidovala, nikoliv věak kvůli vzhledu, ale poté co se děti jedné její kamarádky přiotrávili "hráškem" (nezralými plody janovce).

Sice snese polostín, ale na plném sluníčku méně vyholuje a dá se hlouběji seřezávat. Doporučuje se seřezávat po odkvětu, jako prevence, aby se děti nedostaly "k luskům" (zejména ty co si myslí, že mléko se vyrábí v továrně a nepovažovaly lusky za hrášek). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 11.8.2014 10:37

Toto není thuje, to je nějaký smrček. Zakrslý a kompaktní asi jako Picea glauca.

Ještě jsem si všimnul dvou malých červených kuliček. Pokud jsou to plody tak je to nějaká pyramidální forma zakrslého tisu (Taxus baccata). List jedovatý, pejka plodu jedovatá, ale červené oplodí je jedlé, mírně projímavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 11.8.2014 10:45

Podle mého názoru to není ani thuje ani smrk, ale tipoval bych to podle červených plodů na tis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.221 (?), 11.8.2014 10:46

Na druhej fotografii je určite Picea glauca. Buď 'Conica', alebo skôr tipujem nejaký "modrý" kultivar, napr. 'Sanders Blue'...

A "Janovec", po slovensky prútnatec treba hneď po odkvitnutí ostrihať(ja strihám cca na polovicu), potom je pekný hustý. Celkom dobre znáša aj strihanie až a staré drevo (teda aspoň u mňa :-)).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.115 (?), 11.8.2014 12:33

Jen pro upřesnění, to nejsou plody, ale malé lístky vedlejší rostlinky, které opadavají a vítr je přenáší přímo na něj :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.7 (?), 11.8.2014 19:40

Jednoznačně smrk, picea glauca, kultivar těžko přesně stanovit. Tis to rozhodně není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika