Hortenzie drsná - střih



jaronka - (2) - 96.47 (?) 
29.3.2015 20:05, zobrazeno: 3953x

Dobrý den, je tu někdo kdo by mi prosím poradil zda mám nějak střihem upravit tento druh hortenzie, která bohužel měla už nepěkný tvar když mi ji manžel koupil, jelikož věděl, že ji už delší dobu nemohu sehna a tak koupil co měli.Letos po zimě vyrazila dva dlouhé výhony a jeden krátký a tak nevím zda to trochu nezkrátit i když se píše že se tento druh nestříhá.olouvám se za ten obrázwk , ale jinak mi to nešlo.

hortenzie drsná Antony Bullivent
hortenzie drsná Antony Bullivent
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.9 (?), 29.3.2015 22:00

Na netu Havlis v případě potřeby stříhá :


Hortenzie drsná je méně obvyklý druh těchto vznosných letních keřů. Jedná se o vzpřímeně rostoucí keř z východní Asie. Až semišový dojem budí její velké, až 25 cm dlouhé, silnou vrstvou chloupků pokryté listy, tmavě zelené barvy. Květenství jsou ploché laty květů složené z droboučkých, růžově-fialových, pohlavních květů uprostřed a nápadných, téměř bílých, sterilních květů při okraji. Nakvétají celé léto a vydrží kvést velmi dlouho, přičemž mohou mírně měnit barvu.

Jak už sám latinský název hydrangea napovídá, potřebuje hodně vlhkou půdu, nikoli zamokřenou, buď normální nebo kyselou. Ve vápnité půdě se jí dařit nebude. Z důvodu zachování vlhkosti u kořenů radíme sázet do polostínu, na slunce pouze v případě, že ji budete v horkých dnech pravidelně zalévat. Pokud přes léto narostou nové výhony dlouhé a neforemné, můžete ji na jaře řezem tvarovat. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.26 (?), 30.3.2015 13:06

- pro pěstování v našich podmínkách je H. aspera nejnáročnější z hortenzií (mrazuodolností i podmínkami, které vyžaduje)

- střihá se v případě potřeby staré dřevo v přehoustlém keři (což nastává málokdy, páč ráda omrzá).

- kvete podobně jako H.macrophylla ze starého dřeva.

Za loňské výhony buďte ráda. Zakrátit by se měly pouze v případě, že po obražení budou vrcholky suché (nestihly vyzrát) k místu posledních živých pupenů.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika