Hnojení habru



host - 2.252 (?) 
22.10.2011 22:41, zobrazeno: 9215x

Dobrý den, chystám se sadit plot z habrů. Můžu do hlíny přidat draselnou sůl nebo raději jiné hnojivo. Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 23.10.2011 16:43

Vhodný by byl Cererit, ale až na jaře - brzy z jara, v březnu i na zbytky sněhu. Aspoň pěkně zasákne. Na podzim ne, dusík by se vyplavil. Cererit obsahuje dusík, fosfor a draslík a stopové prvky. Stopové prvky jsou žádoucí, ale není Cererit jako Cererit. Některý je nemá, ten nebrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.252 (?), 23.10.2011 17:49

Děkuji za odpověď, ale moc tomu nerozumím. Chtěla jsem dát nějakou výživu při výsadbě. Prý na podzim se má dávat hodně draslíku. Chci mít jistotu, že se mi habry přijmou. Takže myslíte, že draselná sůl není vhodná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 23.10.2011 18:54
Jestliže vysazujete prostokořené dřeviny, nebo ovocné stromky, přidáním hnojiva v drtivé většině případů stromku, nebo dřevině uškodíte.Ono to tak doslova není.Opravdu jemné(pár kuliček) přihnojení prospívá.Ale jestliže hnojivo přeženete, spolehlivě rostlinu zahubíte.Je tedy lépe první měsíc hnojivo vůbec nepřidávat.Při podzimní výsadbě tedy přihnojit až někdy v květnu.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.65 (?), 23.2.2012 12:35

dobrý den, kdy mohu sadit sazenice habru?jsou 60cm vysoká a jsou kontejnerovaná.Mohu již v březnu zčátkem?nebo mám počkat?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.4 (?), 23.2.2012 12:51

habr snese všechny doby výsadby, když rozmrzne zem, tak můžete sadit, akorát rostiny připravte, pokud jsou v teple, tak otužovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.65 (?), 23.2.2012 15:25

moc děkuji za odpověd, a když ho budu sadit mam Cererit přidat do jamek, nebo nahoru když habr zasadím?Nemám v tomto směru žádné zkušenosti:(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika