Habr nebo japonsky topol



host - 25.2 (?) 
25.10.2012 12:50, zobrazeno: 6313x

Potřebuji zvolit universalni větrolam s připadnym vedlejšim učinkem jakožto palivove dřevo.Jedna se o větrolam podel soukrome polni cesty branici i častečně pobertum v kradežich a zvěři v navštěvach polnich vysadeb. Představu mam v realizaci trojuhelnikoveho dvouřadku, jež se mi na jinem mistě už osvědčil.Mate jiny napad nebo řešeni.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 152.102 (?), 25.10.2012 14:02

V tomto případě bych volila důkladný plot a rotvajlera - uvnitř! Je to hned a finančně to vajde asi stejně. Ale vážně. Habr je dobrý a rychkle roste. Přesto podle vašeho sdělení bych mezi keře natáhla proti těm pobertům ostnatý drát. Pokud ho neukradnou a nedají do sběrny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Liberda Zdenek - (29) - 175.130 (?), 25.10.2012 20:22

Dobrý večer. K růstu těchto dřevin. Bydlím na horách v skoro 800 m.n.m. Habr roste perfektně! Japonský topol /mám 217 kusů/ roste podstatně hůř. Je středem pozornosti srnčí zvěře- až tento měsíc. Zdravotní stav obou dřevin je velice dobrý. Nevím v jaké lokalitě jste, ale jistota je černý škaredý, hlučný pes. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 26.10.2012 10:04

Děkuji oběma, v mem připadě se nejedna o zahradu s možnosti klasickeho ploceni, to mi nebude povoleno z duvodu ochrany přirody, už jsem o to několikrat žadal.S habrem mam podobnou zkušenost jako pan Zdeněk, mam ho zkombinovany s šeřikem.Japonsky topol je modni rostlinou a vzhledem k tomu, že problem se srnči a černou zvěři mam tak zustanu u osvědčenych českych listnaču.Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.M. - (5) - 149.89 (?), 28.10.2012 16:49

Zdravím a co takhle zlusit mladé smrkové stromky velmi hustě do živého plotu, rostou dost rychle a jsou při střihu naprosto neproniknutelné, zejména ty pichlavé druhy. Určitě bych kvůli zvěři nedávala ostnatý drát. 

Je to holt těžké v poli. Někdy i se sousedy, kteří schraňují vše u Vašeho plotu v délce 124m. Mám ploty ze smaragdů, smrků apod po celé délce, neboť dívat se na?bor...? je hrůza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 31.10.2012 22:12

Nejsem přiznivcem jehličnanu, uplně mi stači ty co mam v lese.Nehledě na to, že by mi nesplnili moji představu o vedlejšim užiti.znepruhledněni plotu kolem baraku jsme vyřešili vysadbou efektnich břečtanu a rezedovym vinem.Ma to tu vyhodu, že vnoučata v něm sleduji každe jaro lihnuti ptačat v hnizdech ktere tam jsou .A nemam problem s řešenim osypkou smrkovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika