Fotky nekolika neznamych naletovych drevin ze zahradky



Stránky: 1,  2   
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
10.6.2013 15:05, zobrazeno: 13208x

BVětsinou vypadaji jako okrasne. Kdyz kosim pozemek a naleznu nejakou drevinu, ktera vypada zajimave a lisi se od šípku, necahvam ji rust (podobne i byliny)

1.dub,jen nevim jaky druh,doufam ze ne zavleceny americky
1.dub,jen nevim jaky druh,doufam ze ne zavleceny americky
2
2
3
3
4 nepochybne serik.jen se obavam ze zed by vyhledove zboril
4 nepochybne serik.jen se obavam ze zed by vyhledove zboril
5 zrejme oddenkem se prestehovala od sousedu,ta snad zdi neublizi,jmeno jsem zapomel
5 zrejme oddenkem se prestehovala od sousedu,ta snad zdi neublizi,jmeno jsem zapomel
6.
6.
7.zajiste lipa,ale pokud znate nejake blizsi urceni
7.zajiste lipa,ale pokud znate nejake blizsi urceni
8.
8.
9.
9.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.199 (?), 10.6.2013 21:28

1: dub, nejspíše letní; rozhodně to není dub červený z emeriky

2: trnka

3: dřišťál obecný červenolistý - Berberis vulgaris Atropurpurea. Okrasný.

4: promiňte, ale šeřík to opravdu není. Ten snad pozná i malé dítě. A to, co je na fotce je opravdu všeobecně známo: bez černý! (Léčivka: známé lidové rčení: před bezem smekni, před heřmánkem klekni). Ve zdi bych ho nenechával (pokud možno ani nic jiného).

5. Kalina vrásčitolistá - Viburnum rhytidophyllum. Okrasná. (Že by opravdu prolezla zdí?)

6. Brslen evropský.

7. Lípa je samozřejmě správně určená. Podle načervenalisti řapíků a větviček bych ji pokládal za lípu velkolistou.

8. Nějaká slivoň, "švestkovina".

9. Jabloň, asi nějaký semenáč. Klidně pár let počkejte, jestli nebude mít poživatelná jablka, nebo ji můžete přeštěpovat ušlechtilou ovocnou či okrasnou odrůdou...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 10.6.2013 23:45

wink promiňte, že opravuji, ale to přísloví je obráceně :

Před heřmánkem smekni, před bezinkou klekni! ...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.199 (?), 11.6.2013 0:15

No, kdo si to má pamatovat!?

Já jsem si to přebral takhle:

Pokud chci projít kolem bezového keře (nebo se jím prodrat apod.) anebo pokud chci trhat bezové květy, pak mi buď větve klobouk z hlavy shodí anebo mi spadne sám. Tak proto "před bezem smekni".

A pokud chci trhat heřmánek, pak si k tomu tak jako tak kleknu (či sednu); ve stoje by se mi trhal velmi špatně a klobouk ponechaný na hlavě mne bude chránit před úpalem...

Možná to autor lidového rčení schválně prohodil, aby to nebylo tak logické (racionálně zdůvodněné), ale přesahující do transcendentna.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 11.6.2013 6:35

Ta 9 bude třešeň

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.6.2013 9:00

Ta 9 bude třešeň

Kloním se spíš k jabloni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.119 (?), 11.6.2013 9:36

Ano, unáhlil jsem se. Nemá to na listu medníky. Na jabloň je to ale málo chlupaté, ostře zubaté, listy jsou příliš rovné a žilnatina příliš pravidelná.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 11.6.2013 7:19

Přiznám, že transcendentně jsem to úsloví nikdy nechápal. Bral jsem to čistě "technicky" jako příměr k šíři záběru a léčivé účinnosti obou bylin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.7 (?), 12.11.2013 8:47

Smekni klekni... ja to chapem ako uctu k tymto divokorastom kvoli ich liecivosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 11.6.2013 16:39

1.skoda ze jiny i kdyz radne uz klacikem oznaceny jsem nechtele podetnul, trava totiz prerostla klacek

2.trnka: tedy predchudce vyslechtele slivone a tedy pouzitelne jako podnoz svestku, merunku ci broskvon?

4.zkrat.ano myslel jsem bez ale napsal jsem nepochopitelne serik

5.takze se ta kalinka spis vysemenila? kazdopadne puvodni rostlina je tesne za zdi u souseda a vsechny nove kaliny mi rostou jen tesne u zdi. ale zdi snad neublizi.

7.a lipy se mi vysemenily 3

9.myslewl jsem si ze jablon, skoda ze roste tesne od zakladu skleniku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika