Delonix regia?



Stránky: 1,  2   
Chlupate_Pendolino - (1) - 83.37 (?) 
30.3.2009 16:50, zobrazeno: 23680x

Dobré odpoledne, ráda bych využila poznatky a postřehy větších "stromových" mazáků než jsem já. Před 5 měsíci jsem zasela tři semena neznámého stromu - dvě se ujala a vyrostlo z nich - viz. fotografie. Je to opravdu delonix? Další radu bych potřebovala ohledně toho, co teď s nimi. Ven, snažit se z nich udělat bonsaje, nechat je, tak jak jsou...? Děkuji za Vaše názory a pomoc.

rostlinky
rostlinky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?), 30.3.2009 19:10

Dobrý večer.Vypadá to na Delonix(ohnivý strom).Já si na Aukru také koupil jeho semena.Vysel a tři týdny se nic neděje.Tak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.57 (?), 30.3.2009 20:02

Buď velký květináč nebo pěstovat jako bonsai.

Letnit ven by se mohl dát pokud nebudou klesat teploty pod nulu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 30.3.2009 20:59

Vypadá to na Delonix.Já vloni z pěti semen vypěstovala 4 rostliny, dvě jsem darovala a dvě si nechala.Ale na podzim, a to ještě nemrzlo jsem je nechávala venku a nepřežily.Po přenesení do domu opadaly a zaschly, tak bych řekla že nižší teploty jim moc nesvědčí.Raději dát domů dřív než půjdou teploty tak pod 5st.Pane Vala brousil jste semena? já to udělala a byly do tří týdnů venku, nezbroušeným to trvá trochu déle.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?), 31.3.2009 15:25

Ježkovi oči, já na to zapoměl.Přitom to vím.Děkuji, příště snad budu na to myslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rena - (16) - 247.241 (?), 31.3.2009 19:06

dobrý den,

já je taky loni na jaře koupila na aukru. Z asi patnácti semínek se mi podařilo vypěstovat 6 rostlinek výšky jako na té foto. Ještě počkám, zatím nereagují, ale zdá se mi, že ani jedna nepřežila zimu. Vypadají jako suché klacíky. I větvičky v průběhu zimy odpadly. Zimovala jsem je v zahradním domku u okna s elektrickým přitápěním na 9°C.  Zajímalo by mě, jestli se někomu z pěstitelů podařilo vypěstovat ze semínek stromek, který mu prospívá.  Ještě dodám, že já jsem květináčky se semínky měla na kuchyňském prkénku a  to jsem umístila na radiátor, aby semínka měla dost tepla na klíčení a přitom se neuvařila zespodu. Klíčila tak do těch 3 týdnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.44 (?), 21.4.2009 13:58

Ještě lepší je semínkům udělat "mikroklíma" - na květináč, do kterého jsem zasadila semínko (trochu jsem je předem namočila a pak na konci nařízla), jsem navlekla silonový sáček, do kterého jsem jehlicí nadělala otvory, a taky jsem denně zalívala. Teď již mám rostlinky 20 cm a taky nevím co dál. Na léto půjdou ven (až dorostou), ale co v zimě - Pán Bůh ví. 

Zdravím H.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.246 (?), 28.12.2016 19:17

S delonix mám krátkou zkoušenost, ale velice dobrou na rozdíl od např. Wistarie. Povrch semen delonix jsem narušila smirkem, semena zabalila do namočeného vatového tamponu a tak dala do sáčku. Takto jsem semena nechala na slunném okně a každý den kontrolovala. Během týdne naklíčily, po měsíci dostaly semenáčky vězší misky a po dalších dvou měsících opět větší misky. Osvěčilo se mi dát jim větší misku, odlehčit zeminu perlitem nebo akadamou a občas "zapomenout" zalít a občas přihnojit.

Zatím je mám na okně otočeném na západ. Letnění budu zvažovat až další sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rena - (16) - 208.18 (?), 21.4.2009 15:48

Tak mě po zimě neobrazil ani jeden semenáček. Všechny buď uschly nebo nevím. Znovu už začínat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 21.4.2009 19:14

Dobrý den, když jsem se vloni pustila do pěstování, vyčetla jsem, že se dá pěstovat jako pokojovka.Jenže? dala jsem je ven rostly nádherně, krásné veliké listy, silný kmínek, ale po přenesení domů na podzim a to si myslím, že jsem je venku nechala dosti dlouho, opadaly a už se ani jeden neprobral k životu.A to se prý pěstují jako oleandry.A do dalšího pokusu jsem zatím taky nešlaHezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika